Wpis z mikrobloga

Kuba Klawiter został nazwany patorecenzentem przez jeden z najbardziej odklejonych blogów o tematyce #audiovoodoo, ponieważ przetestował gramofon z Ikei xDDD

Odważnie tak mówić o patorecenzjach, kiedy samemu promuje się stawianie zasilacza do switcha ethernet na podstawkach antywibracyjnych w celu poprawy brzmienia streamingu ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na dodatek wyzywa się od audio-płaskoziemców osoby, które nie wierzą w argument "u mnie słychać, biedaku".

Dodatkowo, panowie z redakcji twierdzą w komentarzach, że trzeba piętnować kiepski sprzęt. No to ciekawe, bo na Soundrebels nie czytałem ani jednej negatywnej recenzji ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nie mówcie mi, że nie testujecie kiepskiego sprzętu, błagam!

I jeszcze jedno: skoro wasze oczekiwania względem publikacji o audio są na poziomie gruntu, to trzeba zadać bardzo ważne pytanie: czy sami sobie tak wysoko poprzeczki nie postawiliście? Przecież to Wy się mianujecie influencerami w branży przy wysyłaniu ofert reklamowych

#tonskladowy
Roszp - Kuba Klawiter został nazwany patorecenzentem przez jeden z najbardziej odklej...

źródło: comment_1666329719uHecd1kpguVY5scgGmXC54.jpg

Pobierz
  • 144
A propos, jakiś czas temu kupiłem sobie kolumny aktywne Klipsch The Sixes. Zastanawiam się, czy jest sens iść w jakiś przetwornik typu Topping d50s? Ktoś coś?
@mixererek: to, że tego typu redakcje ukrywają płatne współprace – jak najbardziej. Pod prawo prasowe, mówię od tym od lat. I zgłaszałem sprawę do UOKiK – zarówno takie praktyki reklamowe, jak i przekazy reklamowe producentów, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Urząd mnie totalnie olał, ale w ostatnim czasie UOKiK wydał instrukcje dla influencerów dotyczące oznaczania treści promocyjnych i autopromocyjnych w internecie. Mam nadzieję, że teraz będą inaczej patrzyli na takie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roszp: czekam aż ktoś zrobi taki test w ciemno z audiofilami i będzie puszczał muzykę z ich audiofilskiego zestawu i z innego dobrego zestawu, ciekawe czy by rozpoznali ( ͡° ͜ʖ ͡°) obstawiam że skończyłoby się jak z kiperami wina którzy nie byli w stanie stwierdzić które wino jest drogie a które tanie
@Roszp: tak z ciekawości. Czego Twoim zdaniem audio sekta oczekiwała od testu takiej zabawki? Że zawiesi ten gramofon na żelu balistycznym? Ze podepnie go włosami papaja do głośników? Klawiaturowi od początku coś nie pasowało i jak ustalił, że ten gramofon nie trzyma tępa to uznał go jedynie za mebel. Mi osobiście brakowało ostrzeżenia, że takie tanie gramofony lubią rysować i niszczyć winyle.
przecież to zwykla próba promowania się na gównoburzy rozkręconym z kimś dużo większym niż oni sami :)


@uirapuru: ta? To patrz na to. Autor tego komentarza to recenzent dla portalu Hifi Knights i 6Moons – równie audiovoodoofilskich magazynów. Ci ludzie serio myślą, że to oni są wielkimi influ, a takiego Klawitera nikt nie zna xDDDD
Roszp - > przecież to zwykla próba promowania się na gównoburzy rozkręconym z kimś du...

źródło: comment_1666337069HZwzR9VCjwdrn9pvNsUcV0.jpg

Pobierz
Mi osobiście brakowało ostrzeżenia, że takie tanie gramofony lubią rysować i niszczyć winyle.


@HachiRoku: to w sumie popularny mit, bo jeśli nacisk ramienia nie jest duży, to płyta się nie uszkodzi. Ale ten mit się wziął stąd, że te gramofony konstruowane w czasach słusznie minionych miały nacisk igły "pi razy oko", a często nawet kilkanaście gram. Dla porównania, dla tego typu wkładek, jakie tam montowano, optymalny nacisk wynosi między 1,5 a
@Roszp: Ja w ogole nie rozumiem audiofilii XD

Kupiłem rok temu do kompa słuchawki z mikrofonem na promocji za 150 zł (z 180 zł). Grają spoko, mi wystarczają. Mikrofon też bez żadnych wad.

No, ale ostatnio stwierdziłem, że kupię sobie coś lepszego. Wszedłem, poczytałem i wybór padł na ISK HD999, podjarany jak małe dziecko otwieram paczkę, testuje i … różnicy nie słychać XD a najlepsze, że nie mam najgorszej karty dźwiękowej
@Roszp: przecież audiofile (w rozumieniu ci którzy uważają że kabel zasilający za 10000 zł będzie lepszy od tego za 23 zł) to jest prawdziwa sekta i odklejenie. Najgorsze w tym jest że dostają przy okazji rykoszetem prawdziwi audiofile, którzy po prostu lubią dobry sprzęt z wyższej półki (słuchawki, kolumny, wzmacniacze lampowe itp). ¯\_(ツ)_/¯