Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 479
Całe życie się człowiek użerał z internetem mobilnym, #!$%@? prędkościami i limitami. Planowanie ściagania na noc i uważanie żeby w miesiącu nie przekroczyć limitu, bo można się pożegnać nawet z przeglądaniem stron. Koniec z tym, w końcu dotarł do mnie światłowód. Jest zajebiście ()

#internet #swiatlowod #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_1666161096AggSaZsHbJBCCvI1N7uEDp.jpg
  • 143
@Roniq: XD wczoraj właśnie się śmiałem, ze mam łącze 1GB/s, a YT potrafi się i tak przycinać na 2K XDDD pewnie trzeba kupić premium, ale myślę, ze spokojnie 100MB/s by styknęło. Chociaż 1GB/s mam od paru ładnych lat, więc może nie jestem najlepszym przykładem
@pesymistyk: to jeszcze miało sens, jak ludzie naprawdę pobierali jakieś gigantyczne pliki, teraz wszystko jest streamingowe, więc nie ma szans tego wykrozystać. Ale jak zaprosić pół rodziny i kazdy właczy swojego netflixa, a ty sciagasz red dead redemption, to może rzeczywiście ma sens.
@BooB: zależy do czego Ci potrzebne. Ja zauważyłem to dopiero niedawno, jak chciałem pobrać iso linuxa ze swojego dedyka i stwierdziłem, że jednak muli strasznie. 10MB/s a 30MB/s to jednak różnica. Ale wiadomo, każdy ma inne potrzeby
@pesymistyk: mam to samo, naprawdę nie widzę sensu dopłacać za coś szybszego niz 30MB/s bo po prostu nie wykorzysta się tego. Chyba że codziennie ktoś pobiera GTAV bo ma za mały dysk by mieć na jednocześnie więcej gier. W domowym użytku na 2-3 osoby to spokojnie wystarczy. Oczywiście dostawcy uwielbiają wciskać pakiety z jak największym limitem, ale już nie daje się podpuszczać na te wszystkie super ofert których i tak w
a później zdajesz sobie sprawę że tak na prawdę to nie ma za wielu okazji żeby wykorzystać pełną prędkość xD


@pesymistyk: może nie ma wielu okazji, ale jak się taka trafi, to się cieszysz. No i jaki to daje komfort, że jak potrzebujesz coś ściągnąć, to nie musisz czekać nie wiadomo ile, tylko masz to szybciutko. Nie trzeba nic planować, zostawiać na noc kompa, albo odpalać ściągania przed pracą.
@Qwertyzaq: Teraz nigdy mi się nie zdarzyło abym miał jakikolwiek problem, tylko że zaznaczam że używam źródeł „legalnych” ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet jak ostatnio ludzie tak psy wieszali na viaplay to u mnie nie było zbudnio dużych problemów
Ja na wsi ciagle czekam. W maju podwiesli światłowód, we wrześniu #!$%@? rozkopali kawałek żeby nas połączyć z inną wsią i do tej pory nie skończyli. Miał ktoś z was doczynienia z netem od takiej firmy: Net45, to jest lokalny operator północne mazowsze, to jest chyba jakiś oddział IT Partners Telko.