Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 480
Całe życie się człowiek użerał z internetem mobilnym, #!$%@? prędkościami i limitami. Planowanie ściagania na noc i uważanie żeby w miesiącu nie przekroczyć limitu, bo można się pożegnać nawet z przeglądaniem stron. Koniec z tym, w końcu dotarł do mnie światłowód. Jest zajebiście ()

#internet #swiatlowod #chwalesie
Roniq - Całe życie się człowiek użerał z internetem mobilnym, #!$%@? prędkościami i l...

źródło: comment_1666161096AggSaZsHbJBCCvI1N7uEDp.jpg

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
@maxPL Właśnie też się później zacząłem zastanawiać czy 33 mój nie był, ale chyba jednak nie. Nie pamiętam, ile kosztował za bardzo ale parę stówek na pewno.
  • Odpowiedz
@Roniq: Aktualnie największym problemem z internetem nie jest jego prękość, lecz stabilność. Nic po 1 Gbit/s gdy w grach masz lagi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Roniq: mi wystrcza 8mb, na co wam taki wielki?


@RedBaron: dziś głupia gra może ważyć 100 i więcej gigabajtów xD. Przy Twoim łączu pobierałbyś 100GB mniej więcej 30 godzin, przy pełnym wysyceniu łącza i bardzo złym komforcie robienia czegokolwiek w trakcie.
Na popularnym łączu 300Mbps (z reguły obecnie najniższy pakiet u większości operatorów w bieżącej ofercie) pobierzesz to w jakieś 50 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Helonzy: ja mam router od isp, po kablu na pc pełna prędkość 300/60, na miboxie po wifi 5Ghz 200/60, na smartfonie z wifi 2.4Ghz picrel


@pesymistyk: no cały urok 2,4GHz, szczególnie jeżeli to blok i kilkadziesiąt takich sieci wokół. Co mozesz zrobić to przejsć to ustawień routera i wybrać maksymalną szerokość pasma, oraz na sztywno najwyższy standard jaki obsługuje twoje urządzenie. Wtedy może i do 80 na 2,4 dojedziesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co mozesz zrobić to przejsć to ustawień routera


@FrasierCrane: no właśnie nie mogę bo isp zablokował dostęp do panelu webowego xD ale to i tak by nic nie dało bo to stary telefon

  • Odpowiedz
@pesymistyk: ublock origin dobrze blokuje reklamy na poziomie przeglądarki, nie ma potrzeby na poziomie routera
w telefonie blokowanie ma np. Brave

A co do ISP to bardzo ciekawy, bo ustawienie kanałów / szerokości pasma to taka podstawowa konfiguracja xD, fajny ten ISP
  • Odpowiedz
@Roniq: spoko ale tak informacyjnie to uważajcie na neta od vectry bo to parodia i mocno odradzam. Jako dostawca neta nie daja publicznego ip w porownaniu do innych dostawców (nie mowie o stalym zewnetrznym ip) przec co nie mozna sobie niczego przez neta wystawić po prostu tragedia w tychczasach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roniq: Ja po dwóch latach posiadania 500Mbps uznałem, że zejdę z ceny abo, bo to już mi wystarczy... no i okazało się, że mogą mi opuścić 5zł.

Od listopada będę miał 750Mbps xD
  • Odpowiedz
@pesymistyk: YT potrzebuja do niektorych tresci okolo 200mbit


@qbencjusz: nie, nie potrzebuje xD. To jest oszacowana przez YT prędkość twojego łącza (niedoszacowują zwykle). Transfer masz w network activity. Małe data bursty na zapewnienie odpowiedniego buforu "do przodu" odtwarzania.
Streaming w jakości YT w 4K wymaga jakichś 20Mbps. Oczywiście warto mieć więcej, ale tak to właśnie wygląda
https://support.google.com/youtube/answer/78358?hl=en
  • Odpowiedz
@Roniq też bym , miał tylko że sąsiadka stara rura nie zgodziła się aby światłowód wisiał na jej słupie , który i tak stoi praktycznie na granicy xD i wszystkie inne wioski dookoła już mają światłowód a ta moja wioska gminna , i na położna na przy drodze wojewódzkiej nie ma jescze xD
  • Odpowiedz
@Roniq: jak zrobilem upgrade ze 150 do 500 to do uzytku prywatnego okazalo sie to praktycznie niepotrzebne. Na steamach itd. i tak jest zawsze zamulony download.
  • Odpowiedz