Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 480
Całe życie się człowiek użerał z internetem mobilnym, #!$%@? prędkościami i limitami. Planowanie ściagania na noc i uważanie żeby w miesiącu nie przekroczyć limitu, bo można się pożegnać nawet z przeglądaniem stron. Koniec z tym, w końcu dotarł do mnie światłowód. Jest zajebiście ()

#internet #swiatlowod #chwalesie
Roniq - Całe życie się człowiek użerał z internetem mobilnym, #!$%@? prędkościami i l...

źródło: comment_1666161096AggSaZsHbJBCCvI1N7uEDp.jpg

Pobierz
  • 143
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FLAC: to czym Ty się zajmujesz? xD jedyne co mi przychodzi do głowy, gdzie potrzeba transferów większych niż 1gbps to obróbka wideo w dużej rozdzielczości i synchronizacja tego z chmurą albo jakimś vpsem
@pesymistyk: jak jestem u rodziców na wsi (1000/600) to mam problem, bo nie mogę się dostać do mojego serwera z wrocka z pełną prędkością. No i zawsze mieć jednak lepiej >1000 Mbps, bo wtedy może korzystać kilka osób na raz, ja coś ściągać a dziewczyna coś synchronizować z innego miejsca i się nie bijemy o transfer. Kopie komputerów, telefonów, prywatny streaming itd.
@pesymistyk: Jak masz np konsolę do gier - grę ściągasz w kilka minut. Tak samo z aktualizacjami - aktualizacja 5GB. Kiedyś to można było spokojnie zostawić konsolę i zrobić w tym czasie kolację i ją zjeść. Teraz to kilka minut.
a później zdajesz sobie sprawę że tak na prawdę to nie ma za wielu okazji żeby wykorzystać pełną prędkość xD


@pesymistyk: Ja sobie zdaję sprawę jak odpalam grę online, pykam i nawet nie ogarniam, że w tle śmiga kilka pobieranych torentów i ze 100+ wysyłanych tak, że aż furczy, gdzie kiedyś to człowiek z czystym łączem miał problem z grą bez lagów:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Roniq: Ja już 6 lat chodzę i się dowiaduje o internet światłowodowy na każdej wsi co miał być i co i gówno, na radiowce lecę, zawrotne 20mb a realnie jak do 15 dobije to jest cud i 49 ziko na miesiąc, w nic pograć nie idzie bo laguje, tyle że do mi boxa się sprawdza
sam czekam aż w końcu ruszy u mnie, już miałem plany brać 1 Gbit/s a teraz zaczynam się zastanawiać na #!$%@? mnie więcej niż 300 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@BooB: z własnego doświadczenia powiem, że mam serwer dedykowany z łączem 100/100 i mając w domu 10/1,2 uważałem go za demona prędkości. Dziś szykuję się do wycofania się z niego, bo jednak teraz w domu mam 3x szybsze
@Roniq:
Miałem to samo, jako dzieciak 2mbps po radiówce, do tego słaby komp.
Po przeprowadzce wszystko się zmieniło xD na szczęście na moja wieś dociągnęli światłowód. Ogarnalem rodzicom tylko 30mbps. Ale jaka jest różnica.

Anyway, powyżej 100mbps dla mnie nie ma dużej różnicy. Tylko podczas pobierania gier się opłaca jak chcesz na już.
@Bielecki: no właśnie ja głownie rozpatruje 1 Gbit ze względu na większy upload. Można sobie wtedy postawić w domu własny hosting do zdjęć, plików itd, chociaż pewnie nawet to 100 uploadu to nie byłoby problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby była opcja synchronicznego 300/300 to bym się nawet nie zastanawiał :P