Wpis z mikrobloga

@PdG_PL oczywiście.. Lepiej nadplacic dużym rzutem i wtedy jedziesz raz podpisać aneks.. Nadpłacanie na zmniejszenie raty to głupota, ale wtedy nie musisz podpisywac aneksu.
A Ci co po uszy hmm.. Może teraz im starcza na życie po prostu a przedtem nie starczało..
Poczekajcie bo 4 miesiące właśnie w listopadzie mijają może chce nadpłacić wincy na strzała :-)


@MattWR: ja tak właśnie będę robił, dodatkowo dorzucę dodatkowe 20k żeby bank bardziej w #!$%@? był po tych wakacjach xD
Wydaje się bezsensem nadpłacać c miesiąc jak można kilka procent wyciągnąć z tego kapitału.


@PdG_PL: mniej wyciągniesz z oprocentowania lokaty niż zaoszczędzisz na naliczonych odsetkach od kredytu
@PdG_PL: to podaj przykład oferty oprocentowania stałego sprzed kilku miesięcy... masz pojęcie ile proponowały banki? kompromitujesz się twierdząc, że bardziej opłacało się zdeponować środki na lokacie nawet niech będzie 7 %, przy uwzględnieniu inflacji 17 %, na lokatach zawsze będziesz stratny przy takiej inflacji.
@Afam88: Nie do końca wiem, czemu się do mnie #!$%@?łeś ale odpowiem. Tak, mam pojęcie ile proponowały banki, przykładowa oferta z lutego 2022 stałe oprocentowanie 3,45% + marża 1,8% co razem daje 5,25%.

lokaty już są powyżej 7% ale nawet licząc 7% i odejmując podatek Belki wychodzi mi 5,67%.

Zatem odpowiedz mi na pytanie - która wartość jest większa 5,25 czy 5,67.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Afam88: nie rozumiem, co ma do tego inflacja w sytuacji gdy te pieniądze zamierzasz przeznaczyć na spłatę kredytu. Przecież kwota kapitału nie jest indeksowana inflacją, a odestki są zamrożone na czas wakacji kredytowych. To w jaki sposób ktoś miałby na tym stracić?
@Yinxol: dzięki za merytoryczny wpis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Afam88 nie wiem też po co mieszasz do tego wszystkiego inflację

Sytuacja wygląda tak - mam kredyt ze stałym i wakacje kredytowe 8 rat (4 w 2022 i 4 w 2023). Mam do wyboru dwa scenariusze

a) zrobić każdego miesiąca przelew na konto do wcześniejszej spłaty i podpisać aneks czyli łącznie robić 8 przelewów i podpisać 8 aneksów
@PdG_PL @Diego19 jak można rozważać wrzucenie środków na lokatę bez brania pod uwagę stopy inflacji. Co z tego, że zarobisz w skali roku 7 % i podatek belki jak realnie w ciągu roku wartość pieniądza przez inflacje zmniejszy się o 17 %. Najlepiej pozbyć się tego pieniądza jak najszybciej wpłacając na kredyt.
@PdG_PL: podaj który bank oferował w lutym 2022 takie korzystne oprocentowanie stałe w wysokości samego WIBOR, bo to są cuda i coś musiało Ci się pomerdać. Dolicz do tego prowizję za zmianę warunków umowy czyli co najmniej 0,5 % od kwoty pozostałego kredytu, które musisz wpłacić na dzień dobry przy aneksie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PdG_PL: podaj który bank oferował w lutym 2022 takie korzystne oprocentowanie stałe w wysokości samego WIBOR, bo to są cuda i coś musiało Ci się pomerdać. Dolicz do tego prowizję za zmianę warunków umowy czyli co najmniej 0,5 % od kwoty pozostałego kredytu, które musisz wpłacić na dzień dobry przy aneksie.
@Afam88: Credit Agricole propozycja z 19.01.2022 z okresowo stałą stopą na 7 lat.
ja mogę raz na rok nadpłacić bez prowizji jak częściej to 1%, ale nie mniej niż 200 zeta. To by mi się kompletnie nie opłacało nadpłacać co miesiąc.


@Wight: ja mówię o skróceniu okresu kredytowania - to co innego niż nadpłata.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Afam88: ale co mnie obchodzi wartość pieniądza przy spłacie kredytu? Podam przykład, mam 100k kredytu i 10k gotówki co miesiąc. Jeśli przez 3 miesiące będę nadpłacał od razu to nadpłacę 30k i 70k mi zostanie do spłaty. Jeśli te same pieniądze będę wsadzał na lokatę to niech z tego nawet 300pln wyjdzie to nadplacę 30300 czyli 69700 mi zostaje do spłaty.
Gdzie Twoim zdaniem powinienem uwzględnić inflację w tym przykładzie?
@Diego19
Jeśli te pieniądze po zakończeniu lokaty przeznaczysz na zakup towarów i usług to stracisz przez inflację. Jeśli przeznaczysz je na spłatę kredytu to jesteś w plecy tyle ile przez te 3 miesiące bank naliczył Ci odsetek od kredytu. Tu skutek inflacji ujawnia się rosnącym oprocentowaniem kredytu w okresie kiedy trzymasz siano na lokacie.