Wpis z mikrobloga

@Mirkosoft: Co bym chciał? Nie wiem, to twoje grzyby, chęci i czas ;p myślałem,że masz jakiś plan na coś ciekawego że świeżymi grzybami, dlatego zapytałem.
Ja w tym roku miałem okazję być tylko raz i jedynie co wleciało to klasyczny sos z koźlaków na kluski śląskie no i kanie w cieście.
chęci i czas


@Ziemniak43212: No właśnie, i jakoś nie odczuwam potrzeby żeby coś wrzucać. Obiad jak obiad. Ja sobie zrobię, popatrzę i zjem, a czy ktoś jak tutaj zobaczy to coś z tego ma? Nie wiem. Trochę dlatego pytam, jak coś byś konkretnego chciał to może mnie zainspirujesz i wrzucę bo będzie po co :)

Chyba się starzeję bo jakoś bardzo rzadko chce mi się coś wrzucać nt. gotowania. A gotuję
@Mirkosoft a ja sobię bardzo cenię Twoje wpisy. Generalnie samo mięso, ciekawych rzeczy się dowiedziałem, a wpis o książkach w ogóle sztos. Także z chęcią bym coś jeszcze przeczytał, jeśli tylko będzie Ci się chciało :)
@Mirkosoft cokolwiek o mięsie biorę w ciemno ;) tylko właśnie takie podstawy które pozwalają zrozumieć dlaczego, później już żaden przepis nie jest straszny. Wiem że sól i kwas to zazwyczaj baza, ale podejrzewam że jakieś wskazówki do tego też by sie znalazły.