Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady, mam dwa scenariusze na które nie znam odpowiedzi.

Za niedługo może zarzucę łańcuch na szyję na dom z wkładem 35-45%, czyli 100-110k£
Obecnie jestem kawalerem.
1. Jeśli kupię dom i będę go spłacał sam to gdy poznam kobietę (tu mała szansa bo mam brzydka mordę 3-4/10) lub wynajmę jakiejś kobiecie i po czasie i zostanie partnerką ale bez ślubu i zamieszka w moim domu płacąc za swój pokój to czy w razie wpadki i muszę oddać jej połowę domu? Lub mogę zostać wyrzucony na ulicę bo oskarży mnie np o pobicie?

Pytam bo słyszałem że sądy w UK traktują wspólne mieszkanie jako małżeństwo i tak jak by nie było intercyzy.

Czyli minie kilka lat, kredyt będzie spłacony prawie całkowicie, i czy ona mogła by powiedzieć że spłacała mój kredyt i jest częściowo właścicielka domu na który ja wziąłem kredyt i ryzyko mimo że nawet umowy na wynajem pokoju nie miała?

2. Załóżmy że wpłacę 40% depozytu, mija kilka lat i mam już spłacone 60-70% całej kwoty.
Z mojej winy Doznaje wypadku, i jestem niepełnosprawny, i nie mogę pracować. A jakimś trafem ubezpieczenie kredytu lub inne nie działa i zostaje na lodzie bez odszkodowania.
Nie mam jak spłacać dalej raty kredytu.

Czy wtedy bank bierze dom dla siebie a mi oddaje pieniądze które wpłaciłem do tej pory plus depozyt co był na początku?
Czy może tracę wszystko? Bo nie dotrzymałem umowy?
Albo czy mogę wtedy sprzedać dom i oddać bankowi resztę i wypisać się z kredytu? I odzyskać te 50-70% kwoty spłaconej

#uk
#kredythipoteczny
#blackpill
#przegryw
#pytanie
#pytaniedoeksperta
#zalesie
#kredyt
#oszczedzanie
#prawo
#logikarozowychpaskow
#logikaniebieskichpaskow
#zwiazki
#rozwod
#intercyza
#redpill
  • 11
@adamsowaanon: w uk intercyza nie obowiazuje, kazdy sad moze ja uwalic, aby zmarnujesz pieniadze

jesli rozwiedziesz sie po roku sad ci zostawi chate, ale jak na przyklad po 15 latach, to juz inaczej bedzie patrzyl na to mieszkanie, mimo, ze ty je kupiles, a jak bedziecie mieli dzieci to powodzenia xd

tak, jesli zadzwoni na policje, sklamie, ze ja biles, to wyjebia cie z twojego mieszkania + ona dostanie darmowego adwokata,
tak, jesli zadzwoni na policje, sklamie, ze ja biles, to wyjebia cie z twojego mieszkania + ona dostanie darmowego adwokata, a ty nie xd


@SugarSugarSugar: a jeśli dom w którym będę z nią mieszkał będzie wynajmowany a ja będę miał inny który spłacałem w tajemnicy ze swoich pieniędzy,
To chyba nie wywala mi lokatorów z mojego prywatnego mieszkania żeby kobiecie i dziecku dać tam mieszkać?

Bo z tego wynajmowanego gdzie z