Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ok cos jest ze mna nie tak. Pracuje w pewnej branzy okolo IT i dopiero teraz dowiaduje sie ze to co ja robie na codzien to mozna z tego miec kariere i dobrze zarabiac? (skonczylem Business Technology systems, nie jestem programista ale znam sie na statystyce i danych)
Otworzyl mi troche oczy @Sad_poyato piszac ze pracuje jako PowerBi dev i zarabia ponad 30k.

Ja od 10 lat pracuje na stanowiskach ktore zajmuja sie data reporting, data analysis, PowerBI, SQL, Salesforce admin, tworzenie dokumentacji, Azure i zarabiam okolo 13 tysiecy zlotych a tutaj sie okazuje ze mozna 2x tyle za tworzenie raportow, agregacji danych, wyciaganiu statystyk, modele hybrydowe, SSO, i dashboardow? Siedze w tym swiecie od dawna i dopiero teraz chyba zrozumialem ze mam zdolnosci ktore moge przekuc na pieniadze. Ah to moje niedowartosciowanie to #!$%@?*, plakac mi sie chce ze tyle czasu zmarnowalem.

Ktos moze mi pomoc i powiedziec jak sie sprzedac by dostac takie stanowisko? Jak zaczac szukac pracy typowo w IT?

#programista15k #programowanie #itjobs #korposwiat

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6345b20ac32774479140735e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: prześledź i naucz się ze zrozumieniem wszystkie listy "interview questions" pod Twoją dziedzinę. Ogarnij z google typowe pytania miękkie, np. Twoje mocne i słabe strony?; Czemu zmieniasz pracę? Zawsze zawyżaj swoje wymagania finansowe - wtedy podczas negocjacji spotkacie się w połowie i każda strona będzie zadowolona. Traktuj rozmowy kwalf. jako trening. Po każdej analiza co można było zrobić lepiej, co poprawić na przyszłość.
@AnonimoweMirkoWyznania: Wchodzisz na stronę z ofertami przeglądasz co cię interesuje i pasuje pod twoje kwalifikacje, robisz ładne cv i wysyłasz, idziesz na rozmowę, mówisz prawdę o doświadczeniu plus konkretne banialuki o zdobywaniu nowego czy samorozwoju w innym dziale
@AnonimoweMirkoWyznania: to że można zarabiać więcej nie oznacza że każdy może tyle zarabiać, w swojej pracy możesz robić rzeczy które są całkowicie niepotrzebne poza firmą.

Np programiści javy zarabiają dużo, ale jak ktoś klepie np aplikacje w frameworku swing to będzie miał duży problem ze znalezieniem nowej pracy, pomimo faktu że ssanie na javowców jest ogromne, będzie musiał spędzić 3-6 miesięcy na samorozwój, i to taki porządny, kilka godzin dziennie.

Aby
@AnonimoweMirkoWyznania: można, ale:
1. na rynku jest dużo januszexów i #!$%@? korporacji którzy tak jak Ty utkwili ze stawkami w miejscu
2. przeciętny BI developer myślę że jest dość łatwy do zastąpienia przez pierwszego lepszego frajera z korpo który w miarę dobrze ogarnia Excela (chyba, że pójdzie w coś bardziej zaawansowanego) - ergo rynek może się nasycić za jakiś czas

Nie wiem stary, masz 10 lat expa to z palcem w
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest trudne. Działa to troche jak z laskami. Im wieksza pewność siebie i mniej Ci zależy na pracodawcy tym więcej zyskujesz.
1. Nie możesz się bać firm które płacą dużo ( tak jak faceci nie podchodzą to super lasek bo się boja że nie ich liga tak samo Ty nie możesz się bać firm)
2. Musisz być wyluzowany i pewny siebie, tego nie da się udawać, tak jak dziewczyna
potrafi zdjąć z Ciebie maskę i zobaczyć

Przyjemny wygląd i sympatyczne nastawienie


@zibizz1: Jak dla mnie te dwa punkty mogą być ze sobą w konflikcie ;p Jeśli twoje prawdziwe oblicze bez maski to nieprzyjemny wygląd i sprawianie wrażenia niesympatycznego, to musisz założyć maskę, żeby prezentować się inaczej, ale pkt. 2 mówi, że nie można udawać, bo i tak firmy potrafią zdjąć maskę, czyli to bez sensu udawać. Inna sprawa, że niektórzy
@AnonimoweMirkoWyznania:

a tutaj sie okazuje ze można 2x tyle za tworzenie raportow, agregacji danych, wyciaganiu statystyk, modele hybrydowe, SSO, i dashboardow?


Nie znam Twoich umiejętności, ale można bez problemu założyć, że zarabiasz dużo poniżej swoich możliwości. W firmie konsultingowej w której pracuje, seniorzy z podobnym doświadczeniem(w latach) wystawiają faktury 24-30k netto, a Midzi 18-24k.

Żeby dojść do 38-40k netto na fakturze trzeba wyjść poza deweloperkę i zbudować status czołowego specjalisty w
PrzyczajonaKuropatwa: Przechodząc bezpośrednio dla klientów z uk możesz i 80k PLN robić, a jak zakrecisz dwa etaty to i 160, a po robocie latac helikopterem. Nikt tego nie sprawdza. Wiem, że to brzmi absurdalnie ale wbrew pozorom to nie jest sciema.

Zdarzają sie stawki £600 day
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua