Wpis z mikrobloga

Pijcie ze mna kompot. Spelnilem swoje marzenie - pojechac nad morze wziac łajbę i napic sie kawy w #swinoujscie. Wystartowalismy z Wolina rankiem, profanacja zeglarstwa czyli lodzia motorowodna, ale warto bylo. Przez zalew szczecinski, Babie lato, jesien, czaple, kormorany i te sprawy. Polecam.

#baltyk #podrozujzwykopem #zeglarstwo
źródło: comment_16653409225n8Wjj1Y2ZSKHkT7A4aeyK.jpg
  • 40
@bylembordo: No jak trzeba na silniku, to trzeba ¯\_(ツ)_/¯
A z październikiem bywa różnie - żałuję, że nie popłynąłem na Próchno i Rdzę, bo pogodę mieli wspaniałą w tym roku.
żałuję, że nie popłynąłem na Próchno i Rdzę, bo pogodę mieli wspaniałą w tym roku.


@gray: pogoda miód, wrzesień też jest dobry na Mazury na urlop, ale trzeba mieć czas. Byliśmy 2 lata temu i to było 5 dni odcięcia od świata. Coś pięknego. Plus we wrzesniu to Ty jesteś panem sytuacji i możesz przebierać w ofertach
profanacja zeglarstwa czyli lodzia motorowodna,


@bylembordo: Co to za profanacja xD
Jaranie się bieganiem jak debil w kółko i plątaniem linek w węzełki zamiast podziwianiem okolicy, jakieś miecze srecze, bezany i inne refowanie bukszprytu, to jest dopiero profanacja pływania xD
Właśnie jedyne prawilne pływanie to wajcha do przodu, pełen gaz i fajera, żeby potem sobie kulturalnie pędnikami zaparkować ( ͡~ ͜ʖ ͡°)-
@gray: W żeglarstwie morskim człowiek się uczy, że na przepłynięcie dystansu [od -> do] masz pewne ramy czasowe. Związane z pogodą, pływami, zaplanowanym czasem rejsu. Jak nie wieje na tyle, że się płynie min. 5-6 knt to się odpala dizel-grota i się płynie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tylko bez patentu masz silnik 10km albo 12km pewnie.


@bylembordo: ewentualnie tzw. "spacerówka" to wtedy do 75 kW i długość kadłuba do 13 metrów + ograniczenie prędkości do 15 km na godzinę. Wystarczająco do wypoczynku na jeziorze wystarczy dla 6-8 osób i nawet jest miejsce do spania + spory pokład do opalania.
Cześć jestem tym gościem który na łodzi w tej przystani łapał okonki , pytaliście się czy jest otwarty sklep ( jeżeli to byliście wy ( ͡° ͜ʖ ͡°)