Wpis z mikrobloga

@kurcik777: pas rozbiegowy na autostradzie/ekspresówce służy do tego, żeby zjechać z niego na samym początku i dopiero zacząć przyspieszac, ewentualnie żeby dojechać so końca i sie zatrzymać.
Druga rzecz to jazda lewym pasem, jeżeli jedziesz lewym pasem wyprzedzając samochody z maksymalną dozwoloną prędkością ale komuś za Tobą sie spieszy to przepis o jezdzie lewym pasem jest nadrzędny względem ograniczenia prędkości i musisz albo przyśpieszyć albo zjechać jasnie panu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Veni: bo ten po lewo to nowy trend a nie bedzie wymiany wszystkich starych typow znakow na drogach. Serio uwazasz ze na jedym to tylko skret bez kierunku a na drugim wlaczasz kierunek?
@Krupier: "Lewy kierunek nie przydaje się na rondach nigdy"

no właśnie że się przydaje. Zwłaszcza na rondach jednopasmowych o dużym natężeniu ruchu, 3,4 lub 5 wjazdowych/ zjazdowych. Samochodem osobowym to tam pewnie tego nie odczujesz, jeżdżąc ciężarowym już tak. Ogólnie spróbuję to wytłumaczyć, ale nie wiem czy w formie pisemnej mi się to uda. Przydałby się film lub grafika. Lewy kierunkowskaz upłynnia ruch, daje pewność włączającym się, że ktoś kto wjechał
@matiKKS:
...korki, newry, pretensje. Nie tylko moje ale też innych użytkowników. A wszystko przez to, bo ktoś uznaje że włączanie lewego kierunkowskazu na rondzie przy jedzie "w lewo"/ zawracaniu to głupota i się nie przydaje i w ogole to ten zwyczaj to zapoczatkowali głupi instruktorzy i egzaminatorzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Krupier: no z takiego, że jak wizualnie coś wygląda na główną drogę, to fajnie byłoby chociaż postawić znak pokazujący przebieg pierwszeństwa albo "skrzyżowanie równorzędne" żeby ludzie się nie rozbijali myśląc że mają pierwszeństwo kiedy droga wygląda jak z pierwszeństwem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Krupier: no i taka rozmowa. Produkuję się kilkanaście minut żeby jak najlepiej wytłumaczyć swoje racje, w odpowiedzi dostaję "nie, gownoprawda".

@matiKKS:

No przecież napisałem w kilku punktach dlaczego kierunek nie ma sensu, mam się powtarzać?

Dodam jeszcze jeden:

5. Jako jadący po rondzie obok ciebie mam w dupie twój lewy kierunek bo jeśli:
a) jedziesz lewym pasem, a ja prawym to i tak go nie widzę
b) jeśli jedziesz środkowym,