Wpis z mikrobloga

Włączyłem teraz live #historiarealna z #bartosiak

i co słyszę?
Rosja może zmobilizować 1.5 miliona żołnierzy
Ameryka będzie chciała zaangażować w wojnę otwartą Polskę z Rosją w celu wsparcia mobilizacji ukraińskiej. Tak Polska (członek NATO) wypowie wojnę Rosji

Przepraszam, że namawiałem @wolskiowojnie do udziału w konfrontacji z Bartosiakiem. Nie ma co nawet promować tego siewcy strachu w celu reklamy książek

#ukraina #wolski
Pobierz KarolaG17 - Włączyłem teraz live #historiarealna z #bartosiak 

i co słyszę?
Rosja...
źródło: comment_1665082755SaFBKUnZB3Iekif468a7Nm.jpg
  • 54
@KarolaG17: Ja w sumie zerknąłem tylko kilka wywiadów z nim jak zaczął być popularny na Wykopie i dałem sobie spokój, bo dosłownie w każdym wywiadzie sugerował, że Ruscy i tak nas zaatakują, nie ma od tego odwrotu, a NATO nas zostawi samych sobie.
@Syn_Tracza: Widzisz tylko wycinek sytuacji. Teraz nie mogą, a jutro będą mogli. Tandetne irańskie drony po kilku tygodniach od "zakupu" zaczęły robić bajzel na ukraińskich tyłach i wymusiły dostawy nowych broni. Kilkaset tysięcy zmobilizowanych będzie przynajmniej dużym utrudnieniem, a może być np. za rok czynnikiem zmieniającym sytuację. Oczywiście szansa na to jest mizerna (i Bartosiak sam to mówi), ale nigdy nie jest zerowa, bo zawsze istnieje możliwość zmiany równania przez wejście
@KarolaG17: A ja nawet chciałem zrobić kiedyś jakiś większy wpis o Bartosiaku i jego ANW, bo należę do tych nielicznych osób, które przeczytały ten gównoraport.

Tylko że w sumie nie było potrzeby, bo wszystkie te rzeczy - poza fazą Kijowską - wyśmiewały się same. A i strasznie ciężko polemizować z tą dziwną mową którą tam uprawiają.

Przebrnięcie przez to jest katorgą. Dosłownie 3/4 całości jest taką gadaniną wypełnioną słowami, które paść
@KarolaG17: Tylko dodaj, że wg niego jest to scenariusz mało prawdopodobny,


@drhab: xD, mało prawdopodobne jest też to, że odwiedzą nas kosmici, albo jebnie w ziemię asteroida i się skończy śmieszkowanie.
#!$%@? o tym jako "jeden ze scenariuszy" to zwyczajne sianie strachu i typ doskonale o typ wie, bo to nakręca zainteresowanie nim.
No i jak widać fanboje zawsze będą go bronić xD
@KarolaG17: to "dzięki" niemu miliony Polaków na przełomie lutego i marca budziło się o 5 rano i nerwowo spoglądało na ekrany telefonów w oczekiwaniu na wiadomość "Kijów padł".
Na szczęście, Ukraińcy nie oglądają jego wywiadów oraz nie czytają jego książek.
Dlatego w październiku wciąż wielu z nas o 5 rano sprawdza telefon oczekując newsa "Donieck padł".
@KarolaG17: No i co misiaczku pitolisz za głupoty bo nic takiego nie powiedział.
Mianowicie mówił o tym, ze jeśli kacapom udałaby się mobilizacja ponad milionowej armii (chociaż sam w to wątpi), armii która nie byłaby mięsem armatnim i gdyby Ukraina miałaby z nimi problem to dopiero w takim przypadku byłaby sugestia USA aby Polska zaangażowała się militarnie. Do tego twierdził, ze USA zainwestowala już tak dużo, ze nie odpuszcza kacapom.
Nie