Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Właśnie sobie uświadomiłem, że jestem w kłopocie z moim zużyciem prądu. Mam w domu bojler na prąd i zużycie prawie 4000 kWh rocznie, czyli o 2000 za dużo, żeby mieć prąd w rozsądnej cenie. Bo miłościwie nam panujący właśnie uchwalili limit 2000 kWh na gospodarstwo domowe XD  albo połączę się do gazu, albo nie wiem, może podgrzewacz przepływowy wychodzi taniej? Ktoś w ogóle wie, jakie będą te wyższe stawki?

#pytanie #elektryka #energetyka #kryzysenergetyczny #majsterkowanie #remont #hydraulika
pogop - Właśnie sobie uświadomiłem, że jestem w kłopocie z moim zużyciem prądu. Mam w...

źródło: comment_1665043062dqzcaoOhGJvP20Wj010gWM.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@userrrr: jak jeszcze żyliśmy w wolnym, bezpiecznym i dostatnim kraju, to można było bez obaw kupować co się chce bez większego ryzyka, że koszty używania się radyklanie zmienią. Mieszkanie kupiłem już z tym bojlerem i akceptowałem koszty używania go teraz nagle może się okazać, że będę płacić jakieś 2-3 razy tyle. Coś tu jest bez wątpienia nie tak i to nie ze mną.
  • Odpowiedz
@pogop: Zacznij od policzenia dziennego zużycia z podziałem na sprzęty i oświetlenie. Ile wody ciepłej schodzi i jaka temperatura podgrzania. Masz do wszystkiego kalkulatory online. Potem patrzysz z czego ile możesz urwać żeby się zmieścić w 5.4 kWh. Od razu napisze że mało realne dla 3-os. rodziny przy grzaniu wody prądem. Sam bojler zje na biedę 4-5 kWh. Chyba że wyznaczysz każdemu prysznic 1 minuta dziennie to da radę przy
  • Odpowiedz
@pogop: no właśnie nie ma, bo korzystam z niej może raz w tygodniu w okresie zimowym wyłącznie.

Grzałka.

Kolega wybudował dom 2 lata temu, zapakował się w pompę, fotowoltanikę i inne cuda i robi 24000 rocznie ;)
  • Odpowiedz
@pogop: bojler nie ma znaczenia. 100% energii oddaje w ciepło, nie da się na nim oszczędzić wprost. nie-wprost mozna oszczędzić tylko grzejąc wodę wtedy kiedy bedziesz jej potrzebował. ja włączam go (programatorem) tylko przed wieczornym prysznicem i dwa razy na 15m w ciągu dnia (starcza spokojnie do mycia rąk czy czegokolwiek podobnego)
  • Odpowiedz
@pogop: @Quirang Przypomnij mi kiedy u nas było dostatnio? 1 i 2 wojna św, 40 lat komuny, rządy psl, sld, po = bieda i zarobki na poziomie tysiąca zł/mies, obecnie pis, wprowadzona pensja minimalna, programy socjalne, jest ciut lepiej na tle przeszłości, kryzys gospodarczy
  • Odpowiedz