Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki, buduję dom, zamawiam co raz częściej dostawy pod nowy adres i problem jest taki, że nawigacja ma źle oznaczoną moją ulicę plus okoliczne ulice. Dodatkowo prowadzi przez złą drogę dojazdową (gruntówkę) zamiast przez ładny asfalt i jumby. Pisałem gdzieś do google, ale oczywiście mnie olali. Czy kojarzycie sposoby jak to poprawić?

#nawigacja #googlemaps #mapy #google
  • 9
@ysza: wyznacz nawigację na kompie, rozwiń wszystkie jej kroki i przy złym kroku masz flagę po najechaniu. potem piszesz co tu jest źle. I czekasz pare tygodni na wyrenderowanie mapy i nawi na nowo... ja piszę po polsku i angielsku i mam wrażenie że to sprawniej zmieniaja
@ysza: ja już wybudowałem dom, ponad rok temu już się wprowadziłem i nie mogę za #!$%@? wywalczyć żeby nanieśli mój numer budynku na mapie, co ciekawe jak wybudowałem dom po przeciwnej stronie starego domu, gdzie teraz mieszka moja siostra, i #!$%@? wie czemu z tego starego domu też zniknął numer. Wcześniej mogłem chociaż podawać adres starego i było git. Co ciekawe na mapie targeo.pl u geoportalu wszystko jest git i już
@paulfranco: dzięki spróbowałem to wyprostować i przesłałem do googla.

@prawdziwek: albo coś nie widzę albo nie mam żadnej flagi jak rozwijam kroki

@BooB: mam podobną sytuację, na innych mapach jest ok układ ulic i mój numer a google po swojemu coś
@ysza: u mnie też trwają prace nad światłowodem, tam jest mapka oparta na openstreetmap.org, wystarczyło jedno zgłoszenie i od razu nanieśli budynek i adres ¯\_(ツ)_/¯
@ysza: przypomniałes mi żeby poprawić jedno miejsce bo prowadzi pod zakaz i kroki wyglądają tak:
1. Wyznacz na komputerze nawigacje i przeciągnij punkty by wymusić błąd
2. Rozwiń "Szczegóły" trasy
3. Rozwiń znaczek > przy trasie i namierz błędny zakręt
4. Kliknij w dolnym prawym roku mapy "Prześlij opinię"
5. Kliknij flagę przy błędnym zakręcie i wybierz typ problemu
6. Dodaj opcjonalną notatkę po polsku i angielsku, dodaj nawet link to
@prawdziwek: próbuję regularnie, ale google zawsze odrzuca gdyż "nie może zweryfikować zmiany". Co jakiś czas próbuje, zobaczymy może w końcu się uda, tym bardziej ze budynek już nawet jest na ich zdjęciach satelitarnych i jest także naniesiony na mapę ¯\_(ツ)_/¯