Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Siemka,
niedawno otworzyłem JDG i jestem na etapie zakupu kilku maszyn do małej "stolarni".
Z większych typu np. piła formatowa czy grubościówka zdecydowałem się na firmę Cormak.

Muszę jednak dokupić trochę "drobnego" sprzętu:
- szlifierki taśmowa i mimośrodowa,
- wkrętarka
- frezarka gornowrzecionowa
- pokera
- piła ukosowa

Czy są tu osoby, które na co dzień pracują z takim lub podobnym sprzętem i mógłby doradzić jaka markę wybrać do "profesjonalnych" zastosowań?
Makita będzie ok? Festool? Czy to przerost formy nad treścią? Może DeWalt?
Kable czy iść we wszystko akumulatorowe? Tylko wtedy musiałbym pewnie wziąć wszystko 1 marki, aby akumulatory pasowały....
#pracbaza #elektronarzedzia #narzedzia #dzialalnoscgospodarcza #firma #praca
  • 10
@teeveez: festool to najwyższa półka, cormak robi świetne piły taśmowe u mnie dostają wpierdziel na hali z konstrukcjami stalowymi i rurami i dają radę. Fajne ustawianie kąta nachylenia i regulacja naciągu pasków. Na plus dobry kontakt z producentem w razie awarii.
Ukosowarka jeśli ze stołem to cokolwiek co będzie w cholerę ciężkie i miało laser, mile widziany odciag
@teeveez: do pracy z drewnem / meblami festool jest kozak, tylko okrutnie drogi. Milwaukee nie ma tylu gratów specjalnie pod pracę z drewnem w czym festool się specjalizuje. Dobrą opcją jest skupienie się na jednym producencie gdyż zakup samych body będzie tańszy niż za każdym razem brać urządzenie + akumulatory + ładowarka.