Wpis z mikrobloga

Czy w ogóle takie tętno jest zdrowe podczas biegu? Czas mam nadal bardzo przeciętny, bo ok. 6 min/km na odcinku ~6 km, nie czuję żeby mnie odcinało, aczkolwiek czuję że jest to dla mnie spory wysiłek, dzisiaj musiałem stopować bo doskwierał mi ból kostki i achillesa, stąd te spadki na wykresie.

Lepiej będzie utrzymać ten czas i tętno będzie trening po treningu spadać, czy trochę zluzować i biec w niższym zakresie tętna? Biegam max 2 razy w tygodniu.

#bieganie
onamatopeja - Czy w ogóle takie tętno jest zdrowe podczas biegu? Czas mam nadal bardz...

źródło: comment_1664567971KjT9L0lmTLAOddqhyv6aAk.jpg

Pobierz
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartolomeov: Wiadomo, że na początku się bardziej męczysz i tak dalej, ale formy się nie wyrabia takim katowaniem swojego organizmu. Właśnie kluczowe jest to, żeby na początku przygody z ćwiczeniem się nie zajechać. Musisz stopniowo przyzwyczajać organizm do wysiłku, a nie mu dawać sygnały, że jest #!$%@? wojna i zaraz zginie. A z czasem ten sam trening będzie mniej męczący, bpm spadnie, i wtedy można sobie dodawać kilometry, zwiększać obciążenie i
@onamatopeja moim zdaniem wszedłeś w zbyt wysoki zakres tętna. Tak jak poprzednicy wspomnieli, 150 to takie raczej optymalne tętno, jak robisz mocniejszy trening to 160-170. Konkluzja: zmniejsz tempo i skup się na wytrzymałosci, bo się zajedziesz. Poza tym przy takim tętnie i zmęczeniu łatwiej o kontuzje bo mięśnie nie są gotowe na taki wysiłek. Każdy chciałby jak najszybciej zwiększać tempo ale ty robisz to zbyt szybko;)
@kimunyest95: jako osoba której jednym z wątpliwych osiągnięć życiowych było pokonanie półmaratonu w 2h ze średnim tętnem 175 mierzonym w dodatku paskiem na klatę polar H7 śmiem twierdzić, ze takie tętno jest możliwe.

Pytanie dnia jednak jest 1) czym to mierzyłeś, @onamatopeja? 2) czy jesteś raczej z tych młodszych, i to pytanie pomocnicze, 3) jakie masz tętno maksymalne (czego pewnie nie wiesz, ale jak ktoś ma 180, to wiadomo ze
@mozgogrdyczka: @kimunyest95 Mierzyłem garminem FR35, nieco stara konstrukcja, ale tętno spoczynkowe mi mierzy prawidłowo, więc podczas wysiłku raczej wielkich przekłamań nie ma.
Mam 25 lat i przy okazji wspomnę @GeDox wzrost 186 przy wadze 75 kg.

Tętna maksymalnego nigdy profesjonalnie nie badałem, ale jak już dobijam do ok. 200-205, to mnie odcina. Biegam od ponad roku, ale z przerwami i sporą nieregularnością w bieganiu. Schodziłem z jakichś 8:30/km, teraz kręcę się