Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kiedyś myślałam że aby mieć ogarniętego faceta wysokiej jakości to samej trzeba być na podobnym poziomie. Wydawało mi się że taki mężczyzna chce mieć partnerkę ambitną, dobrze zarabiającą jak on sam, dorównującą mu. Dlatego też ciągle podnosiłam sobie poprzeczkę, rozwijałam się, robiłam studia, kursy, staże, starałam się o awanse. Lecz po latach okazało się że rzeczywistość wygląda zgoła inaczej - mężczyźni wcale nie patrzą na status, zarobki, ogarnięcie, ambicję. Rówieśnicy 30-35 lat którzy mi się podobają wolą dziewczyny 23-27 lat, patrzą na takie cechy jak młodość, uroda, świeżość, urok, opiekuńczość, ciepło. Mną z kolei zainteresowani są 40-latkowie po rozwodach dla których jestem "młoda", ale mi nie podobają się starsi, tylko rówieśnicy.

Ja wcale nie mam do nikogo pretensji, nawet do siebie, bo po prostu kiedyś myślałam że świat działa inaczej, wydawało mi się że mężczyznom imponują zaradne "kobiety sukcesu", twardo stąpające po ziemi, które ogarniają życie podobnie jak oni, a tak naprawdę nie ma to dla nich znaczenia a wręcz przeszkadza... Gdybym wiedziała to wcześniej, to inaczej wykorzystałabym swój prime time, a tak to spędziłam go na pogoni za wykształceniem i karierą, bo z racji pochodzenia musiałam zaczynać od zera.

#zwiazki #zalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6336081913aa097904f322a3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 90
ogarnięty facet szuka tylko otworu w ładnej otoczce?


@LetticeDeVries: nie, ładnej otoczki. Otwór to w tym przypadku dodatek.

I nie patrzy nawet jak się żyje z taką kobietą, byleby dobrze się ruchała?


Ogarnięty facet, to jest zajęty przez większość życia.
No chyba, że uważasz, że ogarnięty facet, to taki co ma pracę na magazynie i przynosi 4,5 brutto.
To wtedy co innego.

To ładną laurkę wystawiłeś "ogarniętym" mężczyznom xD


Oni nie
Nazywasz ludzi którzy zarabiają 6-cyfrowe sumy miesięcznie pustakami?


@lexico: absolutnie nie. Nazywam tak ludzi, którzy szukają w partnerze tylko ładnego wyglądu albo hajsu czy tam statusu, zależnie od płci. Ogarniętymi nazywam tych, którzy chcą partnera do wspólnego ułożenia sobie życia ¯\(ツ)

@Pozytywny_gosc: nie wiem, wydaje mi się to dużym uproszczeniem. W sensie z ogółem się zgodzę - że kobiety oczekują, że mężczyzna będzie od nich "lepszy", na tyle
Ogarniętymi nazywam tych, którzy chcą partnera do wspólnego ułożenia sobie życia


@LetticeDeVries: więc mylisz pojęcia.

Każda kobieta ma inną definicję "ogarniętego".
Ogarnięty wg mężczyzn, to bardzo dobrze zarabiający, o szerokich horyzontach i kontaktach, potrafiący robić wyjątkowe rzeczy.

Dla kobiety to taki .................... tu wpisz. (i uwaga, sam to usłyszałem: taki, który potrafi wymienić olej w silniku ¯\_(ツ)_/¯)
niektórzy faceci otwarcie się przyznają, że nie chcą być dominującą stroną w życiu czy w łóżku, albo po prostu nie umieją tacy być itp.


@LetticeDeVries: ale właśnie tacy faceci mają olbrzymie problemy z kobietami, masa jest facetów takich sojowych lewaków wyzywających innych facetów od inceli, prawaków, szowinistów. Kobiety i tak ich nie szanują mimo iż są tacy "postępowi". Nawet podałbym ci przykład gdzie pewna głośna lewaczka związała się z ... prawakiem.
Dlatego dla mnie całkiem logiczne jest, że dla kogoś ambitna i dominująca kobieta będzie atrakcyjna


@LetticeDeVries: będzie atrakcyjna, ale takich kobiet nie bierze się na matki swoich dzieci. A jak chce się związku bez dzieci, to się bierze młodą ...

Dominująca kobieta w związku to same problemy. Po co mężczyźnie być popychadłem (bo w pewnym okresie tak to zaczyna wyglądać)?
@LetticeDeVries: A co do tego, że dominująca kobieta będzie atrakcyjna - tak, będzie, ale nasza BIOLOGIA w long-termie uniemożliwi zbudowanie takiej relacji. Nigdy relacja w której facet jest uległy - kobieta dominuje nie przetrwa próby czasu. To jest sprzeczne z biologią i po takim chwilowym związku laska znajdzie w końcu faceta, który ją zdominuje.
@Pozytywny_gosc @lexico: rozumiem, że obaj macie 35+ lat xD I ok, możecie tak na to patrzeć. Ale uwierzcie, że w moim pokoleniu, a już na pewno w gen z, ludzie mają na sprawy związkowe zupełnie inny pogląd. A jeśli chodzi o lewaczki to znam tylko lewogram z insta, a ona dopiero co wzięła ślub z podobnie do siebie ogarniętym chłopem, który ma także podobnie lewicowe poglądy :P

Niestety OPka, będąc po
ozumiem, że obaj macie 35+ lat xD I ok, możecie tak na to patrzeć. Ale uwierzcie, że w moim pokoleniu, a już na pewno w gen z, ludzie mają na sprawy związkowe zupełnie inny pogląd. A jeśli chodzi o lewaczki to znam tylko lewogram z insta, a ona dopiero co wzięła ślub z podobnie do siebie ogarniętym chłopem, który ma także podobnie lewicowe poglądy :P


@LetticeDeVries: nie mam nawet 30 lat.
Po prostu każdy facet ma wywalone na was status, to jest waż dodatek.


@Pozytywny_gosc: no i to jest błędne założenie, i już wyżej napisałam, że za duże uproszczenie. To że ty tak uważasz, nie znaczy, że każdy facet na świecie się z tobą zgodzi. Życia się nie da sprowadzić do statystyki i chyba każdy kto pisał pracę magisterską z jakimikolwiek wyliczeniami statystycznymi powinien doskonale o tym wiedzieć.

Do części o poglądach
każdy facet ma wywalone na was status, to jest waż dodatek. Wiek nie ma znaczenia, 20+ letnie chłopy myślą tak samo. Jeżeli jesteście dominujące, osłche, chłodne, dążące po trupach po celu - czyli wszystkie cechy które dają wam dominacje w pracy i przez to kase, status, stanowisko kierownicze - to super, ale nie powinnyście budować na tym właśnej tożsamości.


@Pozytywny_gosc: taka prawda.
Większość mężczyzn tak uważa.
To że ty tak uważasz, nie znaczy, że każdy facet na świecie się z tobą zgodzi.


@LetticeDeVries: większość mężczyzn się z tym zgodzi.
Myślisz, że otwarcie powiemy kobietom, że to tak wygląda. Wiesz jaki byłby donośny dźwięk pękających dup?
Nie, chodzi o to, że 99% facetów to prymitywy mające w dupie czy kobieta jest wspierająca, miła, ciepła, zaradna o ile jest młoda i ładna ¯_(ツ)/¯ Dla wrednej, wyszczekanej i chamskiej Julki 10/10 będziecie się ustawiać w kolejce tysiącami


@pianinka: Natura ¯\(ツ)_/¯

Źle odbierasz rzeczywistość.
Na seks wybieramy: "wrednej, wyszczekanej i chamskiej Julki 10/10"
Do związku wybieramy: "wspierająca, miła, ciepła, zaradna o ile jest młoda i ładna"

te młodsze i
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale serio nie mogłaś się po prostu przez tyle lat zapytać na co lecą chłopy?
Nikt przez ten czas też nie powiedział Ci co jest pięć?
Takich chłopów jakich szukasz jest po prostu mało, i do tego wyłuskuje się ich jak mają około 20 lat.
no i to jest błędne założenie, i już wyżej napisałam, że za duże uproszczenie. To że ty tak uważasz, nie znaczy, że każdy facet na świecie się z tobą zgodzi. Życia się nie da sprowadzić do statystyki i chyba każdy kto pisał pracę magisterską z jakimikolwiek wyliczeniami statystycznymi powinien doskonale o tym wiedzieć.


@LetticeDeVries: ale #!$%@?, idąc twoją logiką to byłabyś z brzydalem 150cm z fajnym charakterem i analogicznie myślisz, że