Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kiedyś myślałam że aby mieć ogarniętego faceta wysokiej jakości to samej trzeba być na podobnym poziomie. Wydawało mi się że taki mężczyzna chce mieć partnerkę ambitną, dobrze zarabiającą jak on sam, dorównującą mu. Dlatego też ciągle podnosiłam sobie poprzeczkę, rozwijałam się, robiłam studia, kursy, staże, starałam się o awanse. Lecz po latach okazało się że rzeczywistość wygląda zgoła inaczej - mężczyźni wcale nie patrzą na status, zarobki, ogarnięcie, ambicję. Rówieśnicy 30-35 lat którzy mi się podobają wolą dziewczyny 23-27 lat, patrzą na takie cechy jak młodość, uroda, świeżość, urok, opiekuńczość, ciepło. Mną z kolei zainteresowani są 40-latkowie po rozwodach dla których jestem "młoda", ale mi nie podobają się starsi, tylko rówieśnicy.

Ja wcale nie mam do nikogo pretensji, nawet do siebie, bo po prostu kiedyś myślałam że świat działa inaczej, wydawało mi się że mężczyznom imponują zaradne "kobiety sukcesu", twardo stąpające po ziemi, które ogarniają życie podobnie jak oni, a tak naprawdę nie ma to dla nich znaczenia a wręcz przeszkadza... Gdybym wiedziała to wcześniej, to inaczej wykorzystałabym swój prime time, a tak to spędziłam go na pogoni za wykształceniem i karierą, bo z racji pochodzenia musiałam zaczynać od zera.

#zwiazki #zalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6336081913aa097904f322a3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 90
@AnonimoweMirkoWyznania: są faceci tacy jak opisujesz i są tacy, którzy szukają ogarniętych życiowo partnerek. Jedni szukają matki i gospodyni domowej, a inni partnerki, która będzie stymulować ich rozwój.
Osobiście wole drugi typ, bo nie widze się w związku z kims, kto oczekuje, żebym był sponsorem i animatorem ich życia. Ambitne laski mi imponują i tez mnie to kręci, jak zawodowo rozstawiają ludzi po katach, a w domu trzeba je okiełznać :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Od dawna było wiadomo, że facet może się związać nawet z bezrobotną dżesiką bez szkoły byleby robiła śmigło z kindybała i miała fajny tyłek. Natomiast te "wyzwolone, wykształcone, z wielkich miast", rzadko spojrzą łaskawym okiem na mechanika, budowlańca czy kogoś bez studiów, bo "przecież one nie będą z nimi o czym mieć rozmawiać" xD

Nie wiem skąd w tobie przeświadczenie, że faceci lubią wysokowykalifikowane kobiety?
@AnonimoweMirkoWyznania: kobiety które są zaradne, ambitne, samodzielne i potrafiące sporo załatwić są jak najbardziej spoko. Problem w tym ze większość kobiet które zdobywa takie cechy, po drodze do nich łapie sporo cech które są mało kobiece i interesujące. Tracą ciepło i wrażliwość. Stają się po prostu gorszą wersją samca. A jak kogos to interesuje zamiast być red flagiem to już lepiej założyć grindera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania faceci zwracają uwagę na to, czy jest atrakcyjna kobieta, czy umie się wypowiedzieć, zadbać o faceta ( ( ͡º ͜ʖ͡º) ) i czy będzie chętna na budowanie życia razem. Kariera wnosi dużo poświęceń, ale czasem warto z niektórych zrezygnować, by budować swoje życie z drugą osobą po pracy. Choć nie jest to tak, że faceci uwielbiają nieintelgetne - no nie, uwielbiają je, by móc rozmawiać o
EzoterycznyNarrator: To jest generalnie bullshit.

Problem nie lezy w aspiracjach. Tylko w tym ze faceci nie lubią panoszacych sie kobiet. Musimy sie uzerac w pracy z szefem i wspolpracownikami.

Musimy sie bardzo starac zeby nie przynoscic pracy do domu, a ostatnie czego chcemy to miec w domu kobiete z ambicjami na szeryfa domowego. Miej ambicje na zewnatrz, a w relacjach damsko-meskich przestan sie zachowywac jak szef, a po prostu badz kobieca,
Ehhh: I pamiętaj jeszcze, że faceci wolą młodsze i ładniejsze, ale mnóstwo z nich szkaluje kobiety, że to niby one patrzą tylko na wygląd xD No tak, bo to "logiczne", że facet chce ładną babkę, ale jak babka chce przystojnego faceta, to hurr durr głupia p0lka. Podwójne standardy i hipokryzja at its finest.

Śmieją się, że "odkryłaś Amerykę", masz tu przykład w komentarzach, jak sami przyznają, co jest dla nich najważniejsze
Śmieją się, że "odkryłaś Amerykę", masz tu przykład w komentarzach, jak sami przyznają, co jest dla nich najważniejsze w kobiecie.


@AnonimoweMirkoWyznania: typowe argumenty różowej, która nawet pod swoim nikiem boi się napisać i pisze z anonima.

1. Tak, jesteśmy wzrokowcami i patrzymy na twarz, figurę włosy, piersi i tyłek.
2. W kobiecie nie interesuje nas ile ma fakultetów, ile zarabia. Dobrze, gdy potrafi się sama utrzymać, potrafi coś ugotować, umie sprzątać,