Wpis z mikrobloga

Mieszkanie we Wrocławiu 40-45 m2 co proponujecie? Ulotki, internet aplikację typu moniter? Słyszałem najlepej poczta pantoflowa ale brak czasu na taką zabawę :) Szukam do remontu całkowitego lub stan deweloperski. Umowy z biurem pośrednictwa na wyłączność to dla mnie dramat. Szukam okolice centrum 3-4 km.)każdy pomysł leci plus #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #wroclaw #kupnomieszkania
  • 21
  • Odpowiedz
Umowy z biurem pośrednictwa na wyłączność to dla mnie dramat.


@mariusz-gornik: Co przez to rozumiesz?, chodzi o wyłączność dla sprzedającego?, czy może pośrednicy nowy model umowy wprowadzili wyłączność dla kupującego i tylko z ich biura możesz skorzystać?
  • Odpowiedz
  • 1
@telemach20 można poza ich biurem kupić ale prowizję i tak szarpnąć chca :) może nie wszystkie taka praktykę mają ale już trafiłem kilka razy przy oglądaniu mieszkania na tą praktykę z zapisem w umowie.
  • Odpowiedz
@Ogau: no zależy co rozumiesz przez "sam" - bo "samemu" znaleźć to niestety nie przez olx, nieruchomości wrocław, otodomy czy inne moliery, tam w 99% mieszkania wystawiają właśnie pośrednicy, którzy pobierają nawet i 4% od wartości mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pomidorowka: Bez przesady, jest dużo prywatnych ofert. Niestety ludzie czasami są niewiele lepsi niż pośrednicy. Ja zawsze powtarzam moją historię, na początku szukałem na rynku wtórnym, aż do momentu, gdzie znalazlem mieszkanie, które mnie interesuje, obejrzałem, stwierdziłem, że jestem chętny je kupić, a wiesz co mi typka odpowiedziała? Że ma jeszcze 2 chętnych i ona mi go nie sprzeda o tak, bo chce zrobić licytację, kto z nas da więcej.
  • Odpowiedz
@mariusz-gornik: Niestety ale kupowanie mieszkania to raczysko i nikt nie znajdzie ci na to dobrej rady.

Ja przekonałem się do mieszkania deweloperskiego z kilku powodów:
1. Standardem jest już budowa garaży, na rynku wtórnym miejsce postojowe nie jest oczywistością i dużo ofert odpada.
2. Nie chciałem płacić za wykończenie zrobione byle jak pod sprzedaż, szczególnie że wszystko zrobiłem sam. Dodatkowo zamiast płacić te 10k podatku na rynku wtórnym od zakupu, masz ten hajs na wykończenie. Remont to też niepotrzebne koszty, a w nowym wchodzisz i od razu robisz co chcesz, bez wynoszenia starych śmieci i skuwania płytek i instalacji.
3. Wiesz na jakie problemy możesz trafić. Mało miejsc parkingowych, ciasne ulice itd. Nie masz aż takich obaw, że z nieruchomością jest coś nie tak, że stan prawny jest jakiś dziwny itd. naturalnie nadal trzeba się pilnować, nie twierdzę,
  • Odpowiedz
@Murasame:

Dodatkowo zamiast płacić te 10k podatku na rynku wtórnym od zakupu, masz ten hajs na wykończenie

Niestety na rynku pierwotnym gdy kupujesz dziurę w ziemii to płacisz odsetki od transz kredytu, więc wychodzi na to samo
  • Odpowiedz