Wpis z mikrobloga

@kampek:

gdybym go walnął to pewnie poszedłbym siedzieć jak za człowieka...


Tia, ale tylko wówczas, gdy ty też miałeś powyżej 0.5 promila. Powiedz, czemu miałbyś ponosić odpowiedzialność karną za potrącenie niewidocznego i wymuszającego pierwszeństwo rowerzystę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: znając nasze prawo? Na pewno miałbym kilka dni wyciągniętych wyciągniętych z życiorysu... Na szczęście z przeciwka nic nie jechało wiem moge mówić że miałem ogrom szczęścia. I niestety mogę mówić że ja miałem szczęście przez decyzje innych..
@itolek100 ciekawe za jaki procent śmiertelnych wypadków z udziałem innych uczestników ruchu odpowiadają tacy pijani rowerzyści? Blisko 0?;) trzeba też brać pod uwagę społeczna szkodliwość. Nawet w pracy zupełnie inaczej patrzą na pijanego robola niż na pijanego operatora dźwigu.


@Simfecstio: Polacy lubią jak się ich traktuje ostro. ¯_(ツ)_/¯
@kampek:

znając nasze prawo? Na pewno miałbym kilka dni wyciągniętych wyciągniętych z życiorysu...


To teraz pomyśl ile będziesz miał dni wyciętych z życiorysu jak napotkasz pijanego w aucie. A będzie jeszcze lepiej, jeżeli ten pijany będzie jechał autem dlatego, że policja ściga tych na rowerze.
@pablosik: chyba ty


@Simfecstio: Poczytaj komentarze wyżej i popatrz jakie zachwyty są nad tym ze policja łapie rowerzystów. W innym znalezisku czy wpisie zobaczysz pochwały za dociskanie przedsiębiorców albo wlepianie setek mandatów jednego dnia za pomocą nagrań z drona. Tutaj żyją jacyś masochistyczny faszyści bo inaczej tego się nie da określić
Jazda rowerem po pijaku jest zagrożeniem tylko dla rowerzysty


@Yurakamisa: zwłaszcza jak się pijany mietek na rowerze #!$%@? pod samochód i kierowca będzie chciał go gwałtownie ominąć, tudzież zawieje mu halny
@pablosik: na zachodzie można jeździć rowerem po pijaku? Gdzie? Nie czułbym się tam bezpiecznie prowadząc samochód, sorry.


@Shatter: Niemcy - powyżej 1.6 promila, poniżej nikt nie robi wyrywkowych kontroli chyba ze ewidentnie widać ze ktoś sobie nie radzi z jazdą.

Nic nie narzucam, pokazuję, że nie trzeba mieć kompleksów wobec innych krajów i tam ludzie mimo wszystko lubią wypić i miło wrócić do domu
zwłaszcza jak się pijany mietek na rowerze #!$%@? pod samochód i kierowca będzie chciał go gwałtownie ominąć, tudzież zawieje mu halny


@Ark00: No i ile taki zgineło xd 0? Xdd
W krajach gdzie wypadków jest dużo mniej rowerzyści mogą jeździć mając procenty we krwii
No i ile taki zgineło xd 0?


@Yurakamisa: nie wiem ile zginęło, zagrożenie może być też dla zdrowia, zwłaszcza że rower osiąga mniejsze prędkości, więc niekoniecznie cię zabije ale np. połamie nogę albo rękę