Wpis z mikrobloga

@PoteznyMagWody: nie wiem skąd te dziwne mity że opony niskoprofilowe się niszczą od wszystkiego innego niż idealnie gładki asfalt. 5 rok na niskich profilach i jedyne co z nimi nie tak to rant tylnej felgi do renegeracji bo narzeczona #!$%@? w kraweznik na parkingu
@SpalaczBenzyny: w teorii wszystko co ma poniżej /50 to niski profil. Tyle że koła też inaczej beda wyglądać leżąc luzem na zdjęciu a inaczej docisniete 2 tonami.

Na obecnym mam P Zero 275/35 i na tyle 285/35 na 20 calach więc zakładam że się łapię w niski profil.
@wtryskow: 50 to procent od szerokości,
np. 245/40R18 czyli 98 mm gumy
Ty masz przy 285/35R20 niemal 100mm gumy więc wychodzi, że te 18-tki mają niższy profil ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a te koła to taki standard jako zimowki i oceniane jako balony, dobre na zimę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SpalaczBenzyny:

50 to procent od szerokości

no tak tez napisalem, jako drugi parametr (/50) podaje się procent od szerokości.

Ty masz przy 285/35R20 niemal 100mm gumy więc wychodzi, że te 18-tki które są montowane do A5 jako zimowe mają niższy profil ( ͡° ͜ʖ ͡°)


no i co z tego? Inaczje robić niski profil na 18 calowych kołąch a inaczje na 20 poza tym bierzesz wartość tylnych
@wtryskow: no OK, zacząłem od tego, że każdy sobie inaczej ten niski profil ocenia,

Ty podałeś, że poniżej 50 jest niski a np. właściciel A5 z 2.0 TDI montują takie opony jako balony na zimę i nie oceniają tego jako niski profil,

225/45R18 (czy 225/40?) to chyba najpopularniejsza rozmiar 18-tek i ma 101mm i tutaj chyba też mało kto uznaje to za niski profil? no a może uznają?
@SpalaczBenzyny
Tak jako ciekawostkę rzucę że w technikum samochodowym w jednym z podręczników w rozdziale o oponach stało jak byk że opona poniżej profilu 55 czy tam 50 to opona niskoprofilowa ( ͡º ͜ʖ͡º)
Także tu nie do końca chodzi o to że każdy sam sobie ocenia jaki profil jest niski.
No ale to wszystko teoria, w praktyce to mam opony 195/55 i dla mnie to dalej