Wpis z mikrobloga

Brzydki facet jeśli jest inteligentny/ zabawny/inteligentny/ewentualnie w miare dobrym statusie bez problemu znajdzie fajną dziewczynę.

Brzydka dziewczyna ( o brzydkiej twarzy) może być pracowita, porządna i #!$%@? wie co, nie będę wymieniać, bo nie ma sensu - nikt jej nie chce, bo liczy się twarz. Zresztą jak ma pokazać te cechy jak jest oceniana po okładce i nikt nie jest ciekawy jej osobowości? Jak jeszcze jest cichą introwertyczka to kaplica.

Jakoś dopiero od niedawna zrozumiałam jak cyniczną grą jest życie.
Takie są moje przemyślania niezbyt urodziwej 31- latki.

#zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 143
trochę zależy, ale rzeczywiście myślę, że mężczyznom łatwiej „nadrobić” braki w urodzie niż kobietom.


@kwasnydeszcz: To jest w ogóle ciekawe bo słuchałem wykładu Jerzego Vetulani tylko nie pamiętam teraz który to był.
Ale mówił że jeśli chodzi o twarze to nie ma czegoś takiego jak brzydkie, to jest tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia.
Im częściej kogoś widzisz i z nim przebywasz tym bardziej zaczynasz jego wygląd akceptować.
@smisnykolo Lekka nadinterpretacja.
Owszem ludzie przyzwyczajają się do twarzy, dlatego nawet te brzydkie zdają im się z czasem zwyczajne...ale by z jakąś twarzą się "obyć" potrzeba czasu którego można nie dostać...

Tu warto jednak dodać inna ciekawostkę, najczęściej widywane przez nas twarze to nasze własne i naszych rodziców z którymi dzielimy 50% genów.
Co z tego wynika?
A no to, że bardzo często jesteśmy w stanie zaakceptować wady w wyglądzie u naszych