Wpis z mikrobloga

Chciałem tylko przypomnieć - bo warto takie rzeczy przypominać, że Niemcy coraz bardziej rozkręcają się z pomocą dla Ukrainy, która pod koniec roku będzie kilkukrotnie większa niż pomoc naszego kraju.
Po prostu na wykopie królują znaleziska, które szkalują Niemców, którzy z przyczyn obiektywnych nie mogą dostarczyć każdego sprzętu o który prosi Ukraina. Polska przecież również nie przekaże Ukrainie Abramsów i tych zabawek z Korei. A nikt nie tworzy znalezisk, że Polska to ruski podnóżek, bo nie chce oddać swoich najnowszych czołgów i samolotów.
A w przypadku Niemiec takie znaleziska królują i są wielokrotnie powielanie przez germanofobów w celu jeszcze większego spotęgowania strachu przed Niemcami, które rzekomo współpracują z Rosja.
Natomiast Polska chwali się przekazaniem każdego naboju, stąd łatwo prowadzić narrację, że nasza pomoc jest jakoś niesamowicie większa niz Niemiec

W sumie dlaczego mnie dziwi, że wykopki łapią się tak na proste zabiegi socjotechniczne?

#bekazprawakow #neuropa #wojna #ukraina #rosja
  • 64
@PrzeKomentator: to ta lista gdzie 1/5 to akcesoria typu okulary a 1/3 będzie dopiero dostarczona (chyba że Niemcy zmienią zdanie)?

Niemcy wysyłają pomoc, jednak w stosunku do potęgi ich gospodarki to niewiele.

I Niemcy nie są krytykowani wyłącznie na wykopie, krytyka płynie zarówno od pozostałych sojuszników, z Ukrainy jak i z niemieckiej opinii publicznej. Sprowadzanie tego do germanofobów to dość marna manipulacja.
wcale nie są od nas lepsi w długoterminowym planowaniu


@init5: mimo uzależnienia się od rosyjskiego gazu to właśnie Niemcy mają pełne magazyny gazu z innych źródeł, a nie my xD

Gdyby nie Polska Ukrainy by nie było


@init5: gdyby nie USA.
mimo uzależnienia się od rosyjskiego gazu to właśnie Niemcy mają pełne magazyny gazu z innych źródeł, a nie my xD

@Ogau Źródło tych informacji? Oba kraje mają napełnione magazyny w blisko 100%, różnica jest taka, że my się do tego kryzysu pośrednio przygotowaliśmy rozbudową Baltic Pipe i terminala w Świnoujściu, a Niemcy praktycznie w ogóle i na teraz muszą szukać gazu przez co ceny tego surowca szybują.

gdyby nie USA.

@Ogau Jedno
to właśnie Niemcy mają pełne magazyny gazu z innych źródeł, a nie my


@Ogau: bzdura, od dawna mamy w okolicach 99% zapełnione, co innego że moglibyśmy mieć większe te magazyny. A tak to łykacie fakenewsy o tym że niby opróżniamy magazyny bo poziom przy odczycie się zmniejszył o jakiś promil, wartość praktycznie granicząca z błędem pomiarowym.
Jedno wyklucza drugie?


@init5: nie wyklucza, ale gdyby nie Polska to Rumunia i Słowacja chętnie przyjęłyby Amerykanów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oba kraje mają napełnione magazyny w blisko 100%


@init5: to musiała mnie ominąć informacja o napełnieniu naszych magazynów. Mój błąd. Szkoda, że są 4x mniejsze od niemieckich ( ͡° ʖ̯ ͡°)

teraz muszą szukać gazu przez co ceny tego surowca szybują.
Niemcy coraz bardziej rozkręcają się z pomocą dla Ukrainy, która pod koniec roku będzie kilkukrotnie większa niż pomoc naszego kraju.


XDDDD
Tak na pewno. My daliśmy tylko ponad 300 zmodernizowanych T72, ponad 50 Krabów i kolejne w drodze.

Żeby niemiecka pomoc była kilkukrotnie większą to by musieli przekazać wiecej niż mają na wyposażeniu swojego wojska.

@PrzeKomentator:
nie wyklucza, ale gdyby nie Polska to Rumunia i Słowacja chętnie przyjęłyby Amerykanów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ogau: no i tym udowodniłeś, że nie masz pojęcia o czym piszesz, bez Polski logistyka dostaw broni na Ukraine nie istnieje

to musiała mnie ominąć informacja o napełnieniu naszych magazynów. Mój błąd. Szkoda, że są 4x mniejsze od niemieckich ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Ogau: zapotrzebowanie
no i tym udowodniłeś, że nie masz pojęcia o czym piszesz, bez Polski logistyka dostaw broni na Ukraine nie istnieje


@init5: pewnie masz na to jakieś analizy poparte danymi?
@Ogau: Oczywiście, że nie. Takie dane są niejawne, gdyż byłyby użyteczne dla rosyjskiego wywiadu wojskowego. Jeśli chcesz dowodu to pogoogluj sobie o lotnisku Rzeszów-Jesionka, zwłaszcza w okresie od lutego do marca/kwietnia i popytaj miejscowych jak codziennie lądowało tam kilka Globmasterów i Herculesów. Potem popatrz na mapę i zauważ z jakimi państwami graniczy Ukraina i gdzie drogę lądową transportu wojsk trudniej zniszczyć.
@PrzeKomentator: usuń konto typie. To wszystko jest przez niemieckie elity, które cicho liczyły, że Kijów się podda po trzech dniach, ale niestety nie wyszło i teraz musieli po prostu zmienić narrację. Pluję na niemców (specjalnie z małej) to jest zakłamany naród oportunistów, który powinien po drugiej wojnie światowej zniknąć z salonów. Mam nadzieję, że sprawiedliwość dziejowa ich dopadnie i będą żyć za pół wieku w kalifacie muzułmańskim.
@CytrynowySorbet: czytasz w ogóle co wrzucasz i co ja piszę?

Some 70% of those polled backed Germany's support for Ukraine, though the number of people who wanted stronger military support dropped to 35% from 44% in early July, found the survey conducted between July 12-14 by broadcaster ZDF.


35% ludzi chce zwiększenia wsparcia militarnego, a reszta oczekuje tylko #!$%@? kocopołów przez kanclerza xD

No i jak to się ma do Polski,
@Ogau: jest sporo pomiędzy wysyłaniem broni i #!$%@? kocopołów, jak chociażby pomoc humanitarna czy zwykle wsparcie finansowe, żeby kraj mógł funkcjonować. Taka pomoc też jest im potrzebna