Wpis z mikrobloga

Chciałem tylko przypomnieć - bo warto takie rzeczy przypominać, że Niemcy coraz bardziej rozkręcają się z pomocą dla Ukrainy, która pod koniec roku będzie kilkukrotnie większa niż pomoc naszego kraju.
Po prostu na wykopie królują znaleziska, które szkalują Niemców, którzy z przyczyn obiektywnych nie mogą dostarczyć każdego sprzętu o który prosi Ukraina. Polska przecież również nie przekaże Ukrainie Abramsów i tych zabawek z Korei. A nikt nie tworzy znalezisk, że Polska to ruski podnóżek, bo nie chce oddać swoich najnowszych czołgów i samolotów.
A w przypadku Niemiec takie znaleziska królują i są wielokrotnie powielanie przez germanofobów w celu jeszcze większego spotęgowania strachu przed Niemcami, które rzekomo współpracują z Rosja.
Natomiast Polska chwali się przekazaniem każdego naboju, stąd łatwo prowadzić narrację, że nasza pomoc jest jakoś niesamowicie większa niz Niemiec

W sumie dlaczego mnie dziwi, że wykopki łapią się tak na proste zabiegi socjotechniczne?

#bekazprawakow #neuropa #wojna #ukraina #rosja
  • 64
  • Odpowiedz
Chciałem tylko przypomnieć - bo warto takie rzeczy przypominać, że Niemcy coraz bardziej rozkręcają się z pomocą dla Ukrainy


@PrzeKomentator: Niemcy zmieniają po prostu front jak sprzedajny polityk, na początku wojny, gdy pomoc była najbardziej potrzebna to nie dały praktycznie nic a teraz chcą robić z siebie wybawcę narodu ukraińskiego.
  • Odpowiedz
tylko, że Niemcy mają leopardy 1A7 i leopardy 2A4 których nie zamierzają używać.


@N331: Nie wiemy jakie są przyczyny odmowy, może stan ich jest fatalny, albo nie są w stanie zapewnić logistyki dla tego sprzętu. Skomplikowany sprzęt to nie tylko dać i sobie jedźcie. Dać i sobie jedźcie to zrobiła Polska z T-72 dla których Ukraina już miała logistykę bo sama używa takiego sprzętu.
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: O widzę, że progermański simp i do tego usuwa krytyczne komentarze.( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wolvi666: tak, jestem progermańskim Simpem i jestem z tego dumny. Wy natomiast szkalując Niemcy nie przybliżycie ani o krok w stronę zachodniej cywilizacji.
  • Odpowiedz
@N331: Nie wiemy jakie są przyczyny odmowy, może stan ich jest fatalny, albo nie są w stanie zapewnić logistyki dla tego sprzętu. Skomplikowany sprzęt to nie tylko dać i sobie jedźcie. Dać i sobie jedźcie to zrobiła Polska z T-72 dla których Ukraina już miała logistykę bo sama używa takiego sprzętu.


@Moisze: ciiiiii nie mów o obiektywnych przyczynach, bo prawakom nie chodzi o dyskusję tylko o tępą antyniemiecka propagandę. Polskie
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator Hans idź sobie wursta zjedz a nie siejesz jakaś śmieszna propagandę


@ImNewHere: A Ty polaczku lepiej nagotuj sobie bigosu jak usłyszysz ze strony Ukraińców głosy, że to Niemcy im najbardziej pomogły i trzeba zapomnieć o marcowo- kwietniowej opieszałości z ich strony.
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Niemcy zmieniają po prostu front jak sprzedajny polityk, na początku wojny, gdy pomoc była najbardziej potrzebna to nie dały praktycznie nic a teraz chcą robić z siebie wybawcę narodu ukraińskiego.


@blogger: na początku wojny ukrainie był potrzebny wojkowy złom, aby ruscy wytracili impet. Teraz Niemcy dostarczą nowoczesny sprzęt, który lepiej sie sprawdzi w kontrofensywie, zamiast zostac zniszczonym pierwszego dnia.
Innymi słowy, polski sprzęt znakomicie sie sprawdził jako cel dla
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator:

na początku wojny ukrainie był potrzebny wojkowy złom, aby ruscy wytracili impet. Teraz Niemcy dostarczą nowoczesny sprzęt, który lepiej sie sprawdzi w kontrofensywie, zamiast zostac zniszczonym pierwszego dnia.


przecież Niemcy mają wojskowy złom - to te leopardy 1, które mają jeszcze gorsze parametry od przekazanych przez Polskę t72, a które to leopardy chcieli nam potem wcisnąć.
  • Odpowiedz