Wpis z mikrobloga

Tradycyjnie jak co roku z okazji pierwszego większego zbioru #chilizgobim organizuję małe #rozdajo
Rozlosowany zostanie 1 zestaw "degustacyjny" chili, składający się z około 35-40 papryczek każda innej odmiany. W zestawie będzie zawarta pełna skala ostrości: od tych najłagodniejszych po superhoty.

Z racji tego, że to mój pierwszy zbiór w tym sezonie to charakter zestawu jest nieco łagodniejszy (więcej odmian lekko i średnio ostrych niż superhotów, gdzie średnio to jest poziom około Habanero) niż zestawy, które będę robić za 2-3 tygodnie z przewagą superhotów.

Kilka słów o zbiorze: niestety przez chorobę swoją i rodziny przez prawie miesiąc nie byłem na działce, więc zabrakło kilku zabiegów pielęgnacyjnych tj. przycięcia roślin oraz co najmniej dwóch zasileń nawozem. Z tego względu papryczki dojrzewają z opóźnieniem, a same rośliny mają widoczne oznaki niedoborów składników mineralnych. Co więcej w ostatnich dwóch tygodniach pogoda niezbyt dopisywała.

Mimo tego po przyjeździe na działkę okazało się, że jest sporo dojrzałych papryczek. Było ich na tyle dużo, że od razu wiedziałem, że mimo pomocy brata i dziewczyny, nie będę w stanie ich wszystkich zebrać. Ostatecznie ograniczyłem się do odmian, które pozwolą mi złożyć fajne zestawy. Sumarycznie zerwałem owoce ponad 85 różnych odmian chili. Akurat, żeby zmieściło się na dużym stole :D

W komentarzach kilka fotek ze zbioru.

Dzisiaj też jeszcze będę miał z tymi papryczkami masę roboty: trzeba je przejrzeć i przebrać te uszkodzone/przejrzałe, wybrać i odłożyć papryczki na przerobienie na sosy, wybrać papryczki do wyjęcia nasion i je wyjąć oraz na koniec popakować resztę.

Rozdajo będzie losowane za pomocą #mirkolos wśród plusujących ten post przez pierwsze 48 godzin od jego publikacji. Wysyłka na mój koszt paczkomatem.

---
https://www.instagram.com/chili_z_gobim/
https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501
---

#chili #chilihead #papryka #papryczki #hobby #zainteresowania #hobby #zbior #zniwa #ostrezarcie #ostresosy #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #zadarmo #domowyogrod #domowauprawa #uprawiajzwykopem #sadzonki #warzywa #uprawa #losowanie
gobi12 - Tradycyjnie jak co roku z okazji pierwszego większego zbioru #chilizgobim or...

źródło: comment_1664108724pi6x5RUBjjy7JpMCDz69Gd.jpg

Pobierz
  • 106
@gobi12: straciłem po covidzie smak i ostre rzeczy nie robią na mnie wrażenie natomiast raz trafiłem na jakąś wyjątkowo ostrą i coś tam poczułem. Ciekawe przy której z Twojego zestawu bym zaczął odczuwać ostrosc