Wpis z mikrobloga

Czarzasty w ,,Śniadaniu Rymanowskiego" na Polsacie na pytanie odnośnie przyjęcia Rosjan, którzy uciekają przed mobilizacją:

Czarzasty: ,,Nie wpuszczałbym żadnego Rosjanina, który ucieka przed mobilizacją do Polski i Europy, niech cierpią"

Redaktor: ,,panieee! ale to zlamanie prawa humanitarnego"

Czarzasty: ,,No i co z tego? Ja bym nie przyjmował"

A tutaj dalej bedą niektórzy #!$%@?ć, że to komuch xddddd
#bekazpodludzi #4konserwy #neuropa #wojna #ukraina #bekazprawakow #polityka
technojezus - Czarzasty w ,,Śniadaniu Rymanowskiego" na Polsacie na pytanie odnośnie ...

źródło: comment_1664095494pK9cCHPbQJNKsKsaRtzh5h.jpg

Pobierz
  • 181
  • Odpowiedz
Pokonali Niemców na naszym terenie, wypychając ich z Polski, gwałcąc przy okazji na potęgę i ustanawiając swój marionetkowy rząd mordujący polskich bohaterów, a to wszystko w ramach partii, do której należał Czarzasty ( i to do samego końca).


@Wolfman91: czyli potwierdziłeś, że wyzwolili, dzięki. Dodatkowo wyzwolić: «przywrócić wolność

Jeżeli Ty wyzwolenie zrównujesz z okupacją, to już nie moja wina. Wróć do szkoły najlepiej
  • Odpowiedz
Tak, żołnierze Związku Radzieckiego (wraz z jednostkami polskimi pod swoim dowództwem) wyzwolił nas od okupacji niemieckiej. De facto ZSRR, trochę wbrew sobie, ale przywrócił funkcjonowanie państwa polskiego na arenie międzynarodowej, bo Niemcy chcieli Polskę zupełnie z mapy wymazać. Wojska ZSRR uratowały też biologicznie naród polski przed nazistowską polityką ludobójstwa. Komunizm nigdy nie miał na celu fizycznego zniszczenia konkretnego narodu, nawet mimo stalinowskich przykładów polityki ludobójswa (który to też był bardziej nakierowany na
  • Odpowiedz
@technojezus: tutaj jest tylko 1 osoba, która się ośmiesza i jesteś nią ty. Z mojej strony to nie był żaden fikołek tylko analogia, która mogli ocenić inni, ale widać że zbyt dobra skoro musiałeś usunąć wpis. "Dodatkowo wyzwolić: «przywrócić wolność" - między 1945, a 1991 nie było w Polsce wolności, więc dalej się kompromitujesz.
  • Odpowiedz
@rosikk1 xDDD przeszliśmy z jednej okupacji w drugą? No nieźle, ale najpierw wróć do szkoły i dowiedz się co to znaczy okupacja. PRL to było państwo, które mogło w jakimś stopniu o sobie samostanowić. Okupacja oznacza, że podczas wojny siły zbrojne obcego państwa, wprowadzają tam własną władzę, przykładem była generalna gubernia. To była okupacja. Okupację to miałeś podczas wojny, nawet na Wikipedii masz tak napisane i zapewne w innych podręcznikach akademickich.
  • Odpowiedz
@Filippa: zgadzam się ze wszystkim, oprócz tej końcówki o Niemcach. Moja rodzina, w tym wiele innych, szczególnie te z państw bałtyckich lepiej wspomina okupacje niemiecką niż radziecką. Takie są fakty i to nie oznacza popierania nazizmu
  • Odpowiedz
@technojezus
Ale nie ma sensu mówienie co było lepsze i gorsze.
To sposób myślenia na zasadzie:
"W trakcie II WŚ mój pradziadek został ostrzelany przez niemiecki samolot jak sobie szedł ulicą. Nie został ostrzelany przez radziecki samolot, więc w obecnym konflikcie popiera Rosję"
Naziści wykonywali takie same zbrodnie a nawet gorsze
  • Odpowiedz
@Filippa: czy twoja rodzina znalazła się najpierw po okupacją radziecką, a potem niemiecką? Większość ludzi, którzy takie coś przeżyli mowią zgodnie, że okupacjs nieniecka byla lepsza. Zresztą już pomijam nazizm, ale Niemcy to był cywilizowany naród, a komuniści to było bydło.

Nigdzienie usprawiedliwiam nazizmu, tylko piszę jak jest.
  • Odpowiedz
@technojezus xD A ty przeżyłeś wojnę, że się wypowiadasz co było lepsze? Jedni powiedzą ci tak, a drudzy tak.
Nie wiem gdzie się edukowałeś ale mówienie co było gorsze jest kretyńskie, większość takich ludzi nie przeżyłoby dnia na wojnie i dzięki tym "cywilizowanym" ludziom gdyby wygrali wojnę zostałoby wywiezionych za Ural.
Taki cywilizowany naród, że swoje zbrodnie popełniali często czysto ze swojej psychopatycznej złośliwości i pedantyzmu, poczytaj o tym w jaki
  • Odpowiedz
Jedni powiedzą ci tak, a drudzy tak.


@Filippa: większość, co przeżyła obie okupacje, powie że niemiecka byla lepsza. Jeszcze raz ci pisze, to nie moje urojenia czy wymysł.
Reszty twojego wpisu nie komentuje, bo nie chce się kłócić
  • Odpowiedz