Wpis z mikrobloga

@piwakk: tego nie wiem, bo akurat nie korzystam z takich ficzerów, ale jeden klik podczas jazdy i pokazuje Ci najblizsze stacje (z cenami paliw), restauracje, parkingi itp, tak żeby najmniej trasy nadrabiać, ogólnie jest skierowana typowo pod kierowców bez jakiegoś dodatkowego żerowania (jak np yanosik z tymi ich lokalizatorami bluetooth korzystajacymi z telefonów użytkowników)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@michgur: Też zrezygnowałem z Yanosika kilka miesięcy temu na rzecz Waze. Powodem była zbyt duża liczba fałszywych zgłoszeń, do tego stopnia że podświadomie zacząłem je ignorować. Ludzie zobaczą policjanta który pieszo patroluje chodnik i zgłaszają to jako policja, wiele również zgłoszeń samochodu policji przemieszczającego się. W mazowieckim myślę że można zaufać Waze, czasem dostawałem zgłoszenia w małych miejscowościach co było dla mnie zadziwiające. Zarówno z Yanosikiem jak i Waze nie
  • Odpowiedz
@michgur: janosik zepsuł się jakieś 6 lat temu. Ile razy wyprowadził mnie w pole albo wyznaczył do celu 2x dłuższą trasę to nie zliczę. Mimo najszczerszych chęci musiałem przesiąść się na zwykłą nawigację googla

znalazłem przykład jaką trasę mi wyznaczył w zeszłym roku. Prosta droga, niecały km zamienił się w 2,3. Dobrze, że wcześniej sprawdziłem trasę w googlu
e.....a - @michgur: janosik zepsuł się jakieś 6 lat temu. Ile razy wyprowadził mnie w...

źródło: comment_1663949730acCXVonEGS0KsnNeXLjRhk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michgur: Ja tam nie opisuje, bo Yanosik jest c-----y jako nawigacja, a producent pcha do niego tyle badziewia pokroju reklam głosowych, że odechciało mi się na nim jeździć. Tylko Waze.
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o reklamy, to u mnie potrafi na 30km drodze reklamować KFC, Media Expert, Orlen, Circle K. Wszystko przy jednym przejeździe.
Jeszcze bym to przeżył, gdyby nie fakt, że reklamy KFC I Media Expert są o 100% głośniejsze niż komunikaty Yanosika. Można dostać zawału jak ci się to nagle rozedrze albo jakąś kolizję spowodować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mimo najszczerszych chęci musiałem przesiąść się na zwykłą nawigację googla


@europa: yanosika nie używa się do nawigacji :D Nawigacja tam to jest dramat nigdy nie poprawiony. Jedyne sensowne combo to jest Yanosik w tle + Google maps albo jakakolwiek inna navi

@michgur: używam cały czas, ale coraz
  • Odpowiedz
@europa: Pokutuje nieprawdziwe przeświadczenie że żeby Yanosik ostrzegał to trzeba wyznaczać w nim trasę. Do nawigowania google maps, a do ostrzegania yanosik, wystarczy kliknąc jego ikone i jechac, juz ostrzega tak jak platne urządzenia yanosika na ktorych zadnej trasy sie przeciez nie ustawia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@michgur: jeżdżę. Ustawiłem autostart po połączeniu z Bluetooth w aucie (genialne!).

No i ostatnio jadę, pika mi dwa razy, a na jak debil cisne 86 na 70. Dostałem 100 zł i 2 pkt (°°
  • Odpowiedz
@rdy
@Patryk4
@europa

Nawigacja tragiczna, zgadza się. Od tylu lat pasa ruchu do skrętu nie potrafią pokazać.
Najbardziej by mi odpowiadało mieć Yanosik XS w podłokietniku z BT, żeby wyciszało muzykę i mówiło o zagrożeniu.
Nawet napisałem o tym do obsługi yanosika, jednak odpisali że BT tam nie będzie.
  • Odpowiedz