Wpis z mikrobloga

Jak się dorobisz prawa jazdy zmienisz zdanie dzieciaku.


@Cieplokrwisty: prawo jazdy od 19 lat, przejechane ok 800.000km i nie zmieniłem zdania - w mieście jeździ się 50km/h bo śpiesznie się nic nie daje, strzałka warunkowa to obowiązkowe zatrzymanie się i upewnienie, że jest "czysto", znak STOP podobnie

Najlepsza rzecz jaka istnieje na skrzyżowaniach sterowanych światłami to licznik ile jeszcze cyklu zostało czy warto przyspieszyć czy może już warto hamować silnikiem,
  • Odpowiedz
Wiesz, że polskie prawo jest tak debilne że masz się zatrzymać dokładnie przed zieloną strzałką ale już nie musisz przed pasami czy skrzyżowaniem gdzie musisz ustąpić pierwszeństwa?


@SzubiDubiDu: Ty wiesz, że zielona strzałka zapala się w parze z czerwonym światłem. Konieczność zatrzymania się przed sygnalizatorem nadającym czerwony sygnał też uważasz za debilną? Zdjęcie które wrzuciłeś miało niby ilustrować problem, który opisujesz? Co tam niby jest nie tak?

Debilna byłaby konieczność
  • Odpowiedz
@Cieplokrwisty: Ale #!$%@? xD mam prawo jazdy od 10 lat, jeżdże nawet kilka tysięcy km miesięcznie, a i tak jestem po stronie OPa. Ad personam to na jedyne na co cię stać? Obstawiam że ty jeździsz stałą trasę codziennie do roboty i biedronki i wielki znawca dróg polskich xd

Mam dosyć tego że co chwile jak jeżdżę to ktoś chce mnie #!$%@?ć. A to wyprzedzanie na czołówkę, spychanie na pobocze,
  • Odpowiedz
Przecież to "przyspiesz, zdążysz" Jest w pełni zasadne jeśli dystans do świateł i prędkość z jaką jedziemy uniemożliwia nam bezpiecznie wyhamowanie pojazdu, nie narażając innych uczestników na niebezpieczeństwo


@Blinddy: W pełni zasadne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W pełni zasadne to jest nie dawanie po hamulcach jeśli zapaliło ci się żółte bezpośrednio przed tobą i po prostu kontynuowanie wtedy jazdy. Jeśli musisz przyspieszyć by zdążyć przejechać na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Ebenezer_Scrooge: ja mam takie przemyślenie, że dla tych wszystkich od "ale oznakowanie jest złe!!!!!1" to tylko wymówka do #!$%@? tak samo w miejscach ze "złym" oznakowaniem, jak i w centrum miasta.
Pierwszych kilka lat po zdaniu prawka też jeździłem jak debil, bo po prostu wszyscy tak jeździli ¯_(ツ)_/¯ ale już zmądrzałem i wiem, że #!$%@? w 80% sytuacji nie zmienia kompletnie nic, poza tym, że człowiek jest bardziej spięty i
  • Odpowiedz
@Szalom: Na jakiej podstawie uważasz ze sposób prowadzenia kierowców jest głównym czynnikiem ilosci śmiertelnych wypadków na drodze? Nie ma innych czynników ktore decydują o tej śmiertelności?
  • Odpowiedz
@Ebenezer_Scrooge: bo widzisz, przestrzeganie prawa to podstawa cywilizowanego państwa. Tak samo jak tworzenie racjonalnego, dobrze przemyślanego prawa, które służy obywatelom.

Jeżeli ten drugi warunek nie jest spełniony, to ciężko wymagać pierwszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ebenezer_Scrooge: drogowe zwierzęta rozumieją tylko bat. Egzekwowanie zatrzymywania się przed przejściem z zeszłego roku o tym świadczy. Jechać ostro, bo zauważalnie zwiększa to poziom cywilizacyjny tego kraju
  • Odpowiedz
@malinq: Na podstawie moich doświadczeń? Na podstawie statystyk? Na podstawie ankiet? Pomiarów ruchu?

https://www.krbrd.gov.pl/czy-kierowcy-w-polsce-jezdza-zgodnie-z-ograniczeniami-predkosci/

Prędkość jest głównym czynnikiem śmiertelności w ruchu samochodowym. A według ciebie przez co ludzie u nas umierają? Wiadomo, jesteś tym o kim mówię - wszyscy winni tylko nie kierowcy. Ograniczenia mnie nie dotyczą a jak był wypadek to infrastruktura była zła a i w ogole mamy stare auta. Gdzie samochody mamy coraz nowsze które jeszcze bardziej
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu:

Wiesz, że polskie prawo jest tak debilne że masz się zatrzymać dokładnie przed zieloną strzałką ale już nie musisz przed pasami


1. Nie, bo dalej działa przepis o linii zatrzymania
2. Na twoim przykładzie zielona strzałka jest dokładnie przed pasami. Nie wiem, co zatem chciałeś nim pokazać.
  • Odpowiedz
@Ebenezer_Scrooge: Jak się dorobisz prawa jazdy zmienisz zdanie dzieciaku.


@Cieplokrwisty: Ja sie dorobilem i typ dobrze mowi. Ok na niektorych drogach w miescie mogloby byc 70, ale #!$%@? to co #!$%@? kierowcy czasami to wola o pomste do nieba, a jezdza glownie 80-99 w miescie

Dzieciaku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
jezdze 5 lat w UK ale takiej patoli jak w PL to jednak nie ma Ludzie trzymaja sie w gruncie rzeczy przepisow i wiekszosc takze predkosci.

W PL jest odwrotnie, wiekszosc predkosci sie nie trzyma

@stateless:

Takiej patoli jak u nas to mało gdzie jest w Europie. Po Albanii jeździ się lepiej i bezpiecznej. Po pieprzonej Albanii, w której samochodem mogą poruszać się dopiero od kilkudziesięciu lat.
  • Odpowiedz
@Ebenezer_Scrooge: Z tym że tereny zabudowane często są zrobione bez sensu, wiocha z czterema domami na krzyż i zerowym ruchem ale ciągnie się teren zabudowany, najlepiej jeszcze jak jest kawałek prostej ze wzniesieniem to zawsze będą stali i suszyli ( ͡° ͜ʖ ͡°) A mam u siebie fragment za miastem gdzie przez ostatnie kilka lat wybudowało się kilkadziesiąt domów, wzmógł się ruch pieszych i rowerzystów to
  • Odpowiedz