Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem obecnej narracji na wykopie, gdzie dehumanizuje się tych wszystkich ruskich co dostają powołanie do wojska i że to w sumie dobrze, bo zgruzują ich w pierwszym miesiącu wojny. No normalnie o taką cywilizację nic nie robiliśmy...
To nie jest tak, że tam wszyscy na uja i dobrze im tak, bo w 2014 nie wychodzili... po Buczy nie wychodzili.

Polecam każdemu przeczytać książkę Archipelag Gułag Sołżenicyna i może trochę zrozumiecie dlaczego tam jest taka narodowa bezczynność i brak oporu do swojej władzy. W Polsce nawet promila tego nie było, tego zła, które ich doświadczyło od strony władzy w najgorszych naszych czasach. W naszych piwnicach to tak optymistycznie wygląda, że kurła, wystarczy dać opór i już... kuźwa, przez dwa lata brano was za mordy i łamano jawnie konstytucję. Zamykano i bito za brak maski, cenzurowali treści, manipulowano statystykami. Tylko nieliczni mieli odwagę wyjść i wyrazić swoje niezadowolenie, choć groziło za to co najwyżej mandat 100zł! Tam jeszcze ludzi zabijają za krytykę władzy, tam dostaniesz z mety 10 lat w łagrze, albo przyspieszony bilet na front. Dodaj do tego wcześniej wspomniany zakorzeniony strach przed buntem i mamy to co mamy. Mowa pewnie o większości, bo oczywiście znajdą się też tam gieroje co buńczucznie zapowiadają oddanie życia za Putina.

Nie jestem za tym, by "zachód" i my w jakimś stopniu przestali przeciwstawiać się tej wojnie i byśmy poszli na jakieś ustępstwa... jednak smuci mnie ten czas okropnie, bo zaczyna to wyglądać na jakieś preludium wojny. Zbrojenia po obu stronach, napięcia. Prasa i politycy podsycają waśnie i trwa wspomniana dehumanizacja po obu stronach barykady, no bo łatwiej zabić kacapa niż człowieka, bo łatwiej zabić najeźdźców z NATO. Propaganda już na wojnie... my jeszcze czekamy.

#wojna #ukraina #rosja #przemyslenia
podatnik_fundator - Nie rozumiem obecnej narracji na wykopie, gdzie dehumanizuje się ...

źródło: comment_1663890261Dm6JHwVZrSzKvfWwslUyaH.jpg

Pobierz
  • 109
@podatnik_fundator przestań #!$%@?ć, ok? Książkę o której piszesz oczywiście czytałem. Jak i wiele innych o rosji i zsrr i ludziach tam mieszkających. Mało tego, byłem tam kilka razy. Podtrzymuje swoje zdanie że sami są winni. Zobacz ile krajów potrafiło pokojowo obalić komunę/socjalizm i dokonać ogromnych zmian. W zasadzie poza rumunią bezkrwawo. Oni jak zawsze, biedni rosjanie.
Ruskich nie jest szkoda. Szkoda jest normalnych ludzi którzy chcą coś zbudować a nie niszczyć. Przyszłości destrukcja nie zbudujesz tylko będziesz żył cały czas w bagnie między ruinami. Oni jedyne co robią to niszczą.
@podatnik_fundator: nie wiedzialem ze papiez Franciszek ma konto na wykopie, witam.

I masz w 100% racje. Nie mozna dehumanizowac i obrazac rosjan za to co robia.

Po prostu pies szczeka, kot miałczy, krowa daje mleko a rosjanin morduje, gwałci i torturuje. Taka ich wrodzona natura.

Zaraz zadzwonie do Zelenskiego zeby juz przestali sie bronic i niech pozwola rosjanom byc rosjanami. Niech pozwolą na mordowanie dzieci, torturowanie zolnierzy, demolowanie domow, kradziez wszystkiego
@podatnik_fundator: Bo to jest identycznie kolektywne myślenie, co u ruskich od wieków. Kierunek ten sam, tylko zwrot przeciwny. A jak dodasz do tego #!$%@?ą władzę jak Putin i jego świta, powszechną biedę to masz gotowy scenariusz na klęskę. Zresztą jest takie rosyjskie powiedzonko, które często cytowała mi babcia

"Im ciszej siedzisz, tym dalej zajedziesz"

Ja wiem, że tam porąbańców chcących imperium rosyjskiego jest wielu, ale są też ludzie, którzy siedzą cicho
@podatnik_fundator: Mati bo teraz jest modne szkalowanie ruskich, widzisz hejt na nich albo memy jak ich będą zabijać i plusujesz.

Każdy taka akcja wykopu to jakiś rodzaj raka, pchanie w jedna stronę smieszkowanie z ludzkiego zycia, wszelka inna opinia spotyka się z ostracyzmem. Ale czego się spodziewać po tym portalu. Mimo wszystko dobrze ze pojawiają się tez takie wpisy i części ludzi to popiera
@podatnik_fundator: no to popłynąłeś srogo, nazywając tę bolszewicką dzicz ludźmi. Najwyraźniej nie miałeś z nimi w ogóle do czynienia.
To są mentalnie jaskiniowcy, za garstkę rubli gotowi zbeszcześcić godność normalnego człowieka.
Niech giną na wojnie, którą ślepo popierają. Przynajmniej na świecie będzie mniej sowieckiego ścierwa
@podatnik_fundator: stary, próbujesz tłumaczyć oczywiste rzeczy na portalu, na którym 80% użytkowników to kretyni prezentujący poziom zwolenników Putina. Z tą różnicą, że im udało się urodzić trochę bardziej na Zachód.

Wykopek potrzebuje wroga, którego może zdehumanizować i życzyć mu śmierci. Byli już uchodźcy, lewacy, murzyni, p0lki, teraz masz kacapów.
@podatnik_fundator ponad 200 dni się #!$%@? a ty mówisz że teraz to będzie preludium wojny bo ruszyła mobilizacja, to co do tej pory pistoletami na wodę strzelali?

Niestety czy tego chcesz czy nie na wykopie teraz pewnie nikt z nich nie będzie robił naszych przyjaciół że wschodu
Ładnie napisane, ale stary nie kupuje tego.
W piź...e mam co z kacapami robiono, nie chce ich nawet próbować zrozumieć.

Myślisz, że łagry wymyślono w czasie historii współczesnej? Serio? Przez to kraj nie jest zdolny do buntu? Żartujesz chyba.

Pomijam cała kacapską historię, która nieraz przeczy temu, co napisałeś, ale skoro próbowali grać farbowanego lisa i przez tyle ostatnich lat udawać Europejczyków, a w rzeczywistości nie różnią się mentalnie od mongolskiej hunty