Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem obecnej narracji na wykopie, gdzie dehumanizuje się tych wszystkich ruskich co dostają powołanie do wojska i że to w sumie dobrze, bo zgruzują ich w pierwszym miesiącu wojny. No normalnie o taką cywilizację nic nie robiliśmy...
To nie jest tak, że tam wszyscy na uja i dobrze im tak, bo w 2014 nie wychodzili... po Buczy nie wychodzili.

Polecam każdemu przeczytać książkę Archipelag Gułag Sołżenicyna i może trochę zrozumiecie dlaczego tam jest taka narodowa bezczynność i brak oporu do swojej władzy. W Polsce nawet promila tego nie było, tego zła, które ich doświadczyło od strony władzy w najgorszych naszych czasach. W naszych piwnicach to tak optymistycznie wygląda, że kurła, wystarczy dać opór i już... kuźwa, przez dwa lata brano was za mordy i łamano jawnie konstytucję. Zamykano i bito za brak maski, cenzurowali treści, manipulowano statystykami. Tylko nieliczni mieli odwagę wyjść i wyrazić swoje niezadowolenie, choć groziło za to co najwyżej mandat 100zł! Tam jeszcze ludzi zabijają za krytykę władzy, tam dostaniesz z mety 10 lat w łagrze, albo przyspieszony bilet na front. Dodaj do tego wcześniej wspomniany zakorzeniony strach przed buntem i mamy to co mamy. Mowa pewnie o większości, bo oczywiście znajdą się też tam gieroje co buńczucznie zapowiadają oddanie życia za Putina.

Nie jestem za tym, by "zachód" i my w jakimś stopniu przestali przeciwstawiać się tej wojnie i byśmy poszli na jakieś ustępstwa... jednak smuci mnie ten czas okropnie, bo zaczyna to wyglądać na jakieś preludium wojny. Zbrojenia po obu stronach, napięcia. Prasa i politycy podsycają waśnie i trwa wspomniana dehumanizacja po obu stronach barykady, no bo łatwiej zabić kacapa niż człowieka, bo łatwiej zabić najeźdźców z NATO. Propaganda już na wojnie... my jeszcze czekamy.

#wojna #ukraina #rosja #przemyslenia
p.....r - Nie rozumiem obecnej narracji na wykopie, gdzie dehumanizuje się tych wszys...

źródło: comment_1663890261Dm6JHwVZrSzKvfWwslUyaH.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
jednak smuci mnie ten czas okropnie, bo zaczyna to wyglądać na jakieś preludium wojny


@podatnik_fundator: Rosja jest w stanie wojny z Ukrainą. Nieoficjalnym, ale nadal. Więc nie wiem, o jakim preludium wojny ty opowiadasz. Sojusz defensywny ma ich zaatakować? Czy Rosja się rzuci na pierwszy lepszy cel, żeby do reszty zdechnąć? To będzie samobójstwo a nie wojna. Nie wiem, czego ty się tak lękasz.
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator problem w tym że obok systemowego terroru jest też systemowa akceptacja przemocy i wpajanie poczucia wyższości wobec innych narodów.

To ci sami uciemiezeni Rosjanie, których tak Ci szkoda gwałcili i masowo mordowali na Ukrainie. Współczując biednemu narodowi nie zapominaj że wielu z tych którzy pojadą, o ile przeżyją i jak tylko spotkają cywila bez wahania #!$%@?ą mu kule w łeb.

Wiec tak średnio mi szkoda narodu którego dumna emanacja pokazuje swoje
  • Odpowiedz
Więc nie wiem, o jakim preludium wojny ty opowiadasz.


@gryyyn: Trudno zrozumieć? Światowej.

których tak Ci szkoda


@Niemamwiedzy: Gdzie napisałem, że ich szkoda? Pisałem tylko o tym, dlaczego tam jak baranki idą i tylko nieliczne bunty

ruskie tego nie potrafią?


@NieWiemASieWypowiem: No nie wiem, nasz kraj sobie nie poradził aż do dzisiaj.

Ładnie wplotłeś w tekst szurską propagandę


@lukas850430: To znaczy? Czy jawnie nie łamano prawa, czy coś?
  • Odpowiedz
Rosja nie ma sił


@REDEYE6: No wiesz, kiedyś też tak twierdzono, ale w sumie nie o to mi chodziło. Piszę z perspektywy wojny światowej i choć trudno to pojąć, większość świata jest raczej po przeciwnej stronie, niż my. Tak to widzę.

ale bez tego


@Mlody_GPW: Pisze o meritum sprawy, gdzie działano bezprawnie i obecnie sądy to wszystko uwalają. Było to ewidentne bezprawie i tyle. Tu nie ma zbytnio o tym
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator tylko przypadkowo zaczynają się burzyć jak wojna ich zaczyna dotykać. Najepiew sankcje a teraz mobilizacja. Ci ludzie większości mają gdzieś co dzieje się na Ukrainie. Pisałem to wiele razy jakby Ukraina zostałby zdobyta w 3 dni to nie nikt by nie wyszedł protestować. Każdy miałby #!$%@? na pacyfikowanie cywili. Teraz będą układać zetki z własnych ciał na froncie. Europa teraz powinna dokręcać śrubę bo to jedyny sposób aby ich zmusić żeby
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: no pamiętam jak lali non stop za brak maseczki XD. Wrzuć jeszcze na dowód filmik z jakimś Sebą który odmawia współpracy z policją i zaczyna się szarpać więc "zostaje pobity"
  • Odpowiedz
@podatnik_fundator: chłopie oni jawnie popierali zbrodnie na wojnie i to co się dzieje. Malowali z krzyczeli ja za Putinem. Śmiali się z Ukraińców że giną niech teraz oni trochę naginą należy im się. Już Amerykanie zapowiedzieli że jak Ukraina przestanie sobie radzić to oni wjeżdżają.
  • Odpowiedz