Wpis z mikrobloga

To będzie trochę inne znalezisko niż dodaję zazwyczaj. Mam nadzieję, że taka jednorazowa forma także przypadnie Wam do gustu.
Mam takie swoje miejsce na ziemi, magiczne i dla mnie bardzo wyjątkowe. Jest to jedna z małych, malowniczych wiosek na Polskim Spiszu w Małopolsce. Znajduje się tu stare gospodarstwo po mojej babci. Dom, który tu stoi, został wybudowany w 1947 r. Ogólnie całe gospodarstwo wraz z domem służy mi obecnie jako miejsce do wypoczynku. Ze względu na odległość (700 km) i z różnych względów, bywam tu niestety tylko kilka razy w roku. Nie ma tu żadnego WiFi, telewizora, pralki, wanny, czy ogrzewania centralnego. Jeszcze 10 lat temu chodziło się na zewnątrz za potrzebą do drewnianego wychodka. Dziś jest akurat pod tym względem lepiej, bo normalna toaleta znajduje się już wewnątrz domu. Właśnie 10 lat temu przeprowadzony został tu mały remont łazienki.
Żyje się tu raczej skromnie. Jeżeli chcę mieć ciepłą wodę, muszę sobie najpierw narąbać drzewa, później rozpalić w piecu i za jakieś 30 min mam ciepłą wodę w kranie.Jeżeli chodzi o samą miejscowość, to nie ma tu praktycznie turystów. Wieś liczy około 1000 mieszkańców i położona jest w głębokiej dolinie. Dużo domów stoi tu pustych, ludzie wyjechali stąd za pracą i za lepszym życiem. Ze względu na odległość, jaka dzieli mnie od tego miejsca, jestem tu tylko kilka razy w roku. Choć nie mieszkam tu na co dzień, przyjeżdżając tutaj od urodzenia, nie czuję się turystą. Czuję, że jestem u siebie.
W sierpniu spędziłem tutaj całe trzy tygodnie. Odwiedziłem sobie moje ulubione miejscówki, w których byłem już nie raz. W tym znalezisku postanowiłem się nimi podzielić z Wami.
Dodałem 10 mniej znanych miejsc, głównie na Polskim Spiszu. Może ktoś z Was będzie chciał kiedyś skorzystać z tych informacji. Jesień w tym regionie bywa całkiem malownicza, więc może będzie dla Was jakiś pomysł na wycieczkę.
Skłaniam się do tego, aby zrobić obszerniejszą mapkę z takimi mało znanymi miejscami w tym regionie, bo mam ich o wiele więcej.

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
nightmeen - To będzie trochę inne znalezisko niż dodaję zazwyczaj. Mam nadzieję, że t...

źródło: comment_1663693563YJEv6n8vl2GiTQXUPWvihY.jpg

Pobierz
  • 69