Wpis z mikrobloga

#smarthome #monitoring
polecicie jakąś kamere zewnętrzną?
- chce nagrywać obraz na serwer (swój, żadnej chmury)
- najlepiej 1440p
- kąt widzenia minimum 90*, wolałbym więcej
- integracja z HASS
- ethernet/wifi
- zewnętrzna więc musi być tak do -20*C
z tego co sam oglądam to albo nagrywa do chmury, albo na karte SD, albo w gównianej jakości typu 480p
  • 30
@bruuh: To jest akurat rejestrator HIKa DS-7332HUHI-K4 bo na wiosce mam 42 analogowe kamery AHD 5M, ale w kamerach IP soft jest ten sam i możliwości takie same, więc np DS-2CD2043G0-I i masz co chcesz.
@bruuh: No oczywista sprawa że ma, i tak się to ustawia. Jeśli planujesz zasób SMB jako miejsce nagrań to musi to być miejsce tylko na to, nie może się zmieniać rozmiar tego udostępnionego zasobu, więc najlepiej osobne konto, folder i użyć disk-quota.
@dktr: mam smb na całym dysku bo korzysta z tego wiele narzędzi i urządzeń ale jest sporo miejsca jeszcze, zawsze żadne problem zrobić crona który usuwa co starsze kawałki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bruuh: Nie, to tak nie działa, kamera musi mieć zasób tylko dla siebie, jak coś zmieni ilość wolnego miejsca i nie będzie to sama kamera to zgłosi błąd i odłączy zasób. disk-quota działa bez problemu, mam tak kilkanaście kamer i wszystko śmiga.
@dktr: eh kurde troche lipa, to musze podłączyć drugi dysk specjalnie pod nią bo nie chce mi się kurczyć partycji na tamtym dysku tylko żeby zrobić osobnego mounta, w sumie na pewno lezy mi tu gdzieś jakiś 4TB to będzie w sam raz
@bruuh: Ale po co osobny mount? Od tego jest disk-quota właśnie. Robisz nowego usera ustawiasz mu path na tym dużym dysku w jakimś katalogu potem ustawiasz quotę udostępniasz w smb.conf i gotowe.
Ja mam kamerki tapo tp-linka, napewno maja tryb onvif bo próbowałem skonfigurawac na qnap i działało. Kupiłem nagrywarkę dahua 8 kanałowa ale jeszcze nie podłączyłem. Nowe modele maja rozdzielczość powyżej hd, stare są hd. Osobiście nie polecam z kartami SD. 3 kamerki w krótkim czasie zeżarło mi 6 kart. Różnych firm karty były, zostają w trybie tylko do odczytu i nie da się nic z kartami zrobić.
@dktr: bo mój oryginalny share jest na roocie partycji więc nowy share musiałby być w środku starego, nie jestem pewny czy tak się da ale na stackoverflow widze mają z tym problemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bruuh: Da się da. Jak nie chcesz się bawić w quota to zawsze można za pomocą dd zrobić jakiś 50 czy tam ile chcesz gigabajtowy plik sformatować i zamontować jako kolejny mount ;) To nie windows, wszystko się da.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: a nie nic tylko trochę się zaśmiałem jak zobaczyłem temperaturę z lodówki i zamrażarki xD. Jesteś zdrowo pokręcony (w pozytywnym sensie) ( )
@Ar_0: Ale to się przydaje, tam niektóre czujniki mają ustawione alarmy jak np nie domknę lodówki to po chwili jest sms z informacją że za ciepło, a jeszcze bardziej przydatna to jest informacja o stanie zamka w drzwiach bo często nie pamiętałem czy zamknięte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dktr: kto co lubi :P. Moja lodówka jeżeli jest otwarta dłuższą chwilę to uruchamia sygnał dźwiękowy który może konkurować z ostrzeżeniem emitowanym przez czujnik czadu (tj. jest w uj głośne) :)