Wpis z mikrobloga

@Aplikacja_TelaDei: Wiesz z jednej strony to sporo sprzętu z drugiej strony jeśli faktycznie mają #!$%@?ć ruskich to jest to za mało. Musza przemielić dziesiątki tysięcy sprzętu ruskiego i niezliczoną ilość orków. Tak naprawdę to dużo mniej niż 1% sprzętu NATO dostali a mają samemu #!$%@?ć Rosji. Natomiast to samo NATO uważa że potrzebuje takich armii jakie ma i kolektywnego paktu żeby skutecznie blokować zapędy imperialne Rosji. Matematykę pozostawiam tobie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aplikacja_TelaDei: Powiedziałbym, że dostali sprzętu na wyposażenie jednej konkretnej dywizji. Oczywiście ręcznych systemów przeciwpancernych i przeciwlotniczych jest dużo dużo więcej. Ogólnie to sporo sprzętu ale potrzeba dużo więcej żeby odbić wszystkie tereny.
@wolskiowojnie: Proszę o wskazanie działań jakie podjęło NATO w ramach struktur NATO, nie zaś indywidualnie państwa należące do NATO. Bo zdaje się, że np. taka Turcja, będąca częścią NATO, olewa sankcje i robi niezłe lody na interesach z Rosją... nie słyszałem nawet słowa potępienia ze strony struktur NATO. Mówiąc krótko - to nie NATO coś robi, tylko kilka krajów, które przy okazji są członkami NATO.
Proszę o wskazanie działań jakie podjęło NATO w ramach struktur NATO


@rajwyk: NATO jako takie jest paktem obronnym, nastawionym na odparcie agresji na jego terytorium. NATO nikt nie zaatakował, więc pewnie poza postawieniem w stan gotowości jakichś centrów operacyjnych niewiele zrobili. Może jakąś koordynację pomocy - ale NATO jako takie, to generalnie nie ma własnych wojsk ani sprzętu - to są zasoby poszczególnych państw. NATO ma własną strukturę dowodzenia, trochę luda
@rajwyk: nie znam się, ale wydaje mi się że w ramach NATO realizowane są działania wspomagające (rożne dziwne samoloty nad morzem czarnym i granicami UA, satelity, radary, dane wywiadowcze, koordynacja różnych działań itp.)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nieszkodnik: czyli dokładnie tak jak napisałem. Nato nic nie zrobiło.A wbrew pozorom trochę mogło bo np mogło koordynować udzielaną pomoc. Więc wypowiedź Wolskiego o Nato jest nieuzasadniona, co sam dowiodłeś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@schwung: To są niezależneod Nato działania USA. Nato jako Nato nie ma z nimi nic wspólnego, nie zleca, nie weryfikuje, nawet nikt nie pytał czy Nato się zgadza na takie działania.
Nato jako Nato nie ma z nimi nic wspólnego, nie zleca, nie weryfikuje, nawet nikt nie pytał czy Nato się zgadza na takie działania.


@rajwyk: jesteś pewien, że dane np. z AGS nie trafiają na Ukrainę?
@Nieszkodnik: Pomyliło ci się, kto ma udowadniać tezę. Więc trzymając się twojej konwencji napiszę - "jestem pewien" a teraz udowodnij, że się mylę, i że koordynują, i udostępniają.