Wpis z mikrobloga

Mirki dostałem umowę do przeczytania po rozmowie HR, firma outsourcingowa, docelowo pracowałbym u klienta i jest tam między innymi zakaz konkurencji:

Kontrahent zobowiązuje się, że w trakcie obowiązywania niniejszej Umowy oraz w okresie 12 miesięcy od jej zakończenia, nie będzie pośrednio jak i bezpośrednio, bez zgody Usługobiorcy, za wynagrodzeniem lub bez wynagrodzenia nawiązywał współpracy z Klientem Końcowym. Strony określają pośrednią współpracę jako usługi świadczone na rzecz Klienta Końcowego za pośrednictwem firmy, która oferuje usługi podobne do tych, którymi zajmuje się Usługobiorca.


Rozumiem, że nie bedę mógł przez 12 miesięcy pracować dla klienta końcowego bezpośrednio lub przez inną firmę outsourcingową, ale pytanie:
CZY MOGĘ PRACOWAĆ DLA FIRMY OUTSOURCINGOWEJ DLA INNEGO KLIENTA, PODCZAS GDY TA FIRMA ŚWIADCZY USŁUGI DLA KLIENTA Z KTORYM MAM ZAKAZ.


Prawnik powiedział, że pod to podchodzi również zakaz, ale paru dniach na to jeszcze raz spojrzałem i coś mi się nie wydaje.

#prawo #prawopracy #b2b #pracait i sorki za tag #programowanie ale niejeden Mirek pewnie się spotkał z czymś takim.
  • 51
@famir96: Dokładnie o to pytasz, pytasz czy pracując dla innej firmy outsourcingowej możesz świadczyć usługi klientowi końcowemu przy którym pracowałeś z aktualną firmą. Zapis umowy mówi, że nie możesz bez uzgodnienia z byłym usługobiorcą świadczyć przez rok temu klientowi usług ani pośrednio ani bezpośrednio. Jeśli w nowej firmie będziesz pracował dla tego samego klienta będzie to pośrednie świadczenie usługi dla tego samego klienta więc naruszysz ten punkt.
@famir96: Poczekaj, właśnie doczytałem, sobota jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli ta firma świadczy usługi temu samemu klientowi ale Ty nie pracujesz na rzecz tego klienta tylko wykonujesz pracę dla innego to moim zdaniem tak. Pytanie tylko jaka to jest forma pracy. Czy np ta firma jest kontraktornią i robisz projekt dla klienta Y a ten klient X z którym już pracowales robi inny team czy moze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@famir96:

Pracujesz przez X dla Y
X także świadczy usługi dla Z
Ty nie masz do czynienia z Z
Możesz iść pracować dla Z albo przez V pracować dla Z

Nie możesz pracować dla Y lub przez W dla Y
@famir96: Jeśli nie pracujesz bezpośrednio dla byłego klienta to moim zdaniem nie łamiesz zakazu. Czyli nie realizujesz jego projektu, zadań konkretnie dla tego klienta lub podobnych. Jeśli firma ma z nim związek ale Twój projekt nie to jest ok. Podobnie jeśli klient tylko korzysta z usługi firmy w której jesteś to to również nie jest praca na rzecz byłego klienta.
@famir96: Prawnikiem nie jestem więc nie bierz tego na 100% ale tak uważam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten zapis ma blokować podkradanie klientów w ten czy inny sposób. Jeśli nie będziesz z tym klientem bezpośrednio* pracował to tego zakazu nie łamiesz bo nie spełniasz definicji z tego co wrzuciłeś w poście. Nie pracujesz na rzecz byłego klienta a to że Twoja firma pracuje z nim w inny
@kWeb24: No właśnie logika podpowiada, że tak to ma działać i tak to rozumiem. A nie, że nie mogę się nawet rekrutować do innych firm outsorcingowych, które mają po 100 klientów, bo jeden z nich to jest mój obecny.