Wpis z mikrobloga

@smutny_kojot: Ehhhh. Dlatego zazdroscilem jednemu znajomemu w technikum co byl na tyle inteligentny, ze byl raczej w wiekszosci przedmiotow w top5 i mogl sie klocic z nauczycielami o takie #!$%@?, a oni nic mu nie mogli zrobic.
Ja bylem cienki z matmy(mimo, ze poswiecalem na nia dosc duzo czasu) i jak raz odpowiedzialem inaczej niz chciala nauczycielka matematyki to sie oburzyla i zapytala ironicznie czy chcialbym niezdac, bo moze mnie na
  • Odpowiedz
W przypadku tego ucznia, rażący jest jego kompletny brak pokory i akceptacji norm społecznych, o czym wspomniał nauczyciel.


@majorponury: A to starsi nie muszą mieć pokory? Przecież dzieciak miał rację.
  • Odpowiedz
że ten dzieciak miał rację (nie miał)


@Humbaq: jak to nie miał? XD Oczywiście, że pierwszeństwo ma wychodzący i zawsze mi to mówili wszyscy starsi których próbowałem przepuszczać w drzwiach jak wychodziłem
  • Odpowiedz
@malinq: To że coś mówią Ci starsi nie znaczy, że jest prawdziwe - jak zresztą większość osób tu słusznie zauważyła, wiek nie sprawia, że ktoś nie może być niewychowanym chamem.

Opisałem tę sytuację zgodnie z zasadami dobrego wychowania w komentarzu wyżej:

przepuszczenie osoby wychodzącej dotyczy tylko sytuacji, gdy żadnej z osób nie obowiązuje zasada pierwszeństwa - co innego w sytuacji gdy stają w wejściu np. kobieta i mężczyzna, osoba starsza i
  • Odpowiedz
  • 3
@smutny_kojot ja #!$%@? banan małolatów jara się że ktoś pyskuje do nauczycieli, ładne janusz i Jessiki z was rosną. Gówniarz pyskuje do starszej osoby a wy jeszcze przyklaskujecie.
  • Odpowiedz
@Humbaq: jak coś cytujesz to daj źródło. Dla mnie logiczne zawsze jest, że zawsze się wychodzi, żeby zrobić miejsce. Wyobrażasz sobie wypchany autobus z wycieczką szkolną i stado moherów na przystanku przy kościele próbujących wejść jako pierwsi? Przecież to się kłóci z jakąkolwiek logiką. A kwestia płci, wieku czy urzędu to próba usprawiedliwiania dyskryminacji.

tak jak Pan @Radiativ wyżej napisał
  • Odpowiedz
@majorponury: To pokolenie Grzesiaka co nasłuchało sie #!$%@? jacy to oni są zajebiści a świat dąży, aby zabić ich wyjątkowy potencjał i wciągnąć do systemu niewolnictwa. Gdyby taki szczyl zapyskował do mnie to by dostał liścia i byłoby po temacie.
  • Odpowiedz
@malinq: Źródło na co? Przecież to cytat z mojego komentarza xd Precedencje przepuszczania w drzwiach odbywają się zawsze na zasadzie reguł towarzyskich lub zawodowych (ewentualnie wieku, gdy żadna z powyższych nie przeważa). Nie ma znaczenia, w którą stronę ktoś wchodzi lub wychodzi, a wyjątki od tej reguły mogą zachodzić wyłącznie w przypadku, gdy określone zachowanie byłoby skrajnie niepraktyczne,np. tak jak opisałem, gdy z sali wychodzi cała klasa, to nauczyciel powinien zachować
  • Odpowiedz
@malinq: źródło tego, że kierunek wchodzenia/wychodzenia nie ma znaczenia. Z tego co googluje to zawsze wychodzący ma pierwszeństwo jako priorytet.
  • Odpowiedz
@Elektroniusz: Gdybyś przeczytał to, co napisałem, to wiedziałbyś, że odnoszę się do kontekstu z opisanej przez OP'a, a co innego zupełnie dotyczyłoby sytuacji np. w tramwaju albo gdyby z sali wychodziła cała klasa. Niestety mam wrażenie, że ludzie współcześnie są czasami zbyt głupi, żeby zrozumieć płynność niuansów towarzyskich i najchętniej do wszyzstkiego stosowaliby jedną prostą regułą, jak właśnie "wychodzenie ma pierwszeństwo, a wchodzenie pierwszeństwo". Polecam spróbować zastosować tę regułę np. wobec
  • Odpowiedz
Gdyby taki szczyl zapyskował do mnie to by dostał liścia i byłoby po temacie.


@luky1234: no świetnie to o Tobie świadczy. Chyba też za dzieciaka dostałeś liścia i było po temacie, że #!$%@? takie głupoty xD
  • Odpowiedz
@malinq: Jakie to ma znaczenie? Król anglii ma swój savoir-vivre? Nie, wszelkie kurtuazje wobec niego opierają się na zasadzie wyższości z urzędu
  • Odpowiedz
@Humbaq: Ok, szkoda czasu na dyskusje z człowiekiem który stawia urzędasa wyżej od siebie w kwestii savoir-vivre, bo ma jakaś wyimaginowana wyższość z urzędu.
  • Odpowiedz
@malinq: Tłumacze tylko co jest zgodne z klasycznym savoir vivrem, a nie że dobrze będzie, jeżeli wszyscy będą tak postępować i wymuszać na sobie jakieś przestarzałe reguły towarzyskie
  • Odpowiedz