Wpis z mikrobloga

a są ludzie którzy myślą że jak sypniemy im więcej pieniędzy to stan edukacji publicznej się jakoś poprawi.


@Masson: To jest więcej niż oczywiste, że się poprawi, bo nikt rozgarnięty nie weźmie roboty nauczyciela przy obecnych stawkach. Osoba z funkcjonującymi dwoma neuronami prędzej pójdzie szambowozem jeździć, niż będzie #!$%@?ć za minimalną w podstawówce/liceum xD
@majorponury: tak, tak, oczywiście. niestety nikt moich praw mi nie zapewni, trzeba o nie walczyć. ale rzeczywiście masz rację, że poziom dyskusji w naszym kraju szura po dnie, za to chapeau bas.

@MelBrooks pisząc o mnie jako o gimbusie chyba masz kompleks niższości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oprócz tego nie wiem dlaczego w tym poście rozpętała się taka gównoburza. dzieciak miał rację, nikt z jego kolegów nie obraziłby się za coś takiego. nie wiem dlaczego nagle nauczyci nagle drze się typu "hurr durr, ja mam pierwszeństwo bo jestem starszy, mądrzejszy i w ogóle. niby to prawda, ale za tym powinna iść jeszcze jakaś skromność.
podsumowując, sytuacja jest absurdalna i nigdy nie powinno do niej dojść. dialog między nauczycielem a
@Karol739: nie miał racji. większość osób tutaj nauczyła się jednej regułki, która nie jest uniwersalna i nie świadczy o tym, że ktoś jest dobrze wychowany.

jeśli już oceniamy to z czystego punktu widzenia zasad kultury, to przepuszczenie osoby wychodzącej dotyczy tylko sytuacji, gdy żadnej z osób nie obowiązuje zasada pierwszeństwa - co innego w sytuacji gdy stają w wejściu np. kobieta i mężczyzna, osoba starsza i młodsza lub pracownik i przełożony,
@smutny_kojot: i żeby nie było, nie oceniam tego czy zasadne jest stosowanie się do klasycznych zasad savoir-vivre'u, a tym bardziej wymuszanie ich w sposób ex auctoritate, tak jak ten nauczyciel, ale widząc, że prawie wszyscy powyżej wycierają sobie mordy "dobrym wychowaniem" i twierdzą, że ten dzieciak miał rację (nie miał), tylko pokazują, że nie zagłębili się w zasady dobrego wychowania bardziej, niż płytkie przyswojenie kilku zasłyszanych zasad