Wpis z mikrobloga

Mam teorię, że te wszystkie seriale jak #koloczasu #ringsofpower #wiedzmin są #!$%@? bo za scenariusz i dialogi odpowiadają ludzie którzy nie są "twórcami" tylko korporacyjnymi pionkami których interesują słupki. Co to jest za osoba "showrunner"?
Jakiś animator zabaw czy #!$%@? wie inne co. Za scenariusz w każdym filmie odpowiada scenarzysta, a czasami reżyser i takie autorskie filmy są najlepsze. Gdyby jakiś showrunner odpowiadał za Breaking Bad i Better Call Saul to byłby dramat.
Za każdym takim dziełem musi iść wizja twórcy, czyli prawie zawsze jednej osoby, która od początku wie do czego zmierza i która wie jak to powinno wyglądać. W Rings of power jest totalny chaos. Jak ktoś nigdy nie miał do czynienia ze światem tolkiena to przecież totalnie nie rozumie co tutaj się dzieje, kto jest kim i nie ogarnia kontekstu czy czegokolwiek.
Do tego jeszcze te przeskoki czasowe, miejscowe, nielogiczne zachowania, brak konsekwencji, nie zrozumiałe motywacje.
Film rządzi się pewnymi prawami. Jak się ich nie przestrzega to tworzy się paździerz.

#film #kino #amazon #netflix #hbo #lotr
  • 9
Gdyby jakiś showrunner odpowiadał za Breaking Bad i Better Call Saul to byłby dramat.

Za każdym takim dziełem musi iść wizja twórcy, czyli prawie zawsze jednej osoby, która od początku wie do czego zmierza i która wie jak to powinno wyglądać.


@gracilis: No i w przypadku seriali właśnie taką osobą jest showrunner bo seriale mają wielu reżyserów i oprócz głównego scenarzysty też wielu pobocznych które piszą zgodnie z wytycznymi część odcinków,
@gracilis: TAK. #!$%@?ć korporacje. Chodzi tylko o pieniądze. W tak ogromnych koncernach jak Amazon nie ma miejsca na sztukę. Jak to działa z tymi wielkimi firmami? Bardzo bogaci ludzie z całego świata lokują ogromny kapitał najczęściej poprzez spółki pośrednie i chodzi im tylko o PROCENT z kapitału. Ich nawet nie interesuje, co firma w którą zainwestowali X miliardów $ robi i jak to zrobi... ma zarobić. Ma wypłacić odsetki / dywidendę.
@gracilis: takich ludzi jak Bezos jest mało. Tzn. takich, co się afiszują z majątkiem. Najczęściej grube ryby zakładają spółkę w raju podatkowym. Ta spółka jest w posiadaniu kolejnej spółki, zarejestrowanej w innym raju podatkowym. Robią łańcuszek kilku firm i na końcu #!$%@? WIE, kto co ma. Tacy ludzie odpowiadają za finansowanie takich dzieł. Teraz pomyśl co w tym biznesie nie gra
@gracilis: Ogólnie szkoda mi tego serialu. Faktycznie jest chaos, i jakos to wszystko wolno się rozkręca. Ale są tez plusy, widoczki są ładne, i nie powiem mimo tej umowności, płytkich postaci i robienia trochę z widza idioty to czuje w tym serialu klimat fantasy.
Gdyby jakiś showrunner odpowiadał za Breaking Bad i Better Call Saul to byłby dramat.

Za każdym takim dziełem musi iść wizja twórcy, czyli prawie zawsze jednej osoby, która od początku wie do czego zmierza i która wie jak to powinno wyglądać.


@gracilis: ale o czym ty #!$%@? - oba te seriale miały showrunnera i właśnie dlatego były spójne. #!$%@?ł ci się reżyser/producent/scenarzysta z showrunnerem/twórcą.