Wpis z mikrobloga

@LittleOpa: Nie powinno być żadnych dopłat ani żadnych rabatów na konsumpcje do jakiś limitów ustalonych ze średniej gus.

Im szybciej zawali się ten system tym szybciej ludzie zreflektują że coś tu #!$%@? jest nie teges i wyjebią socjalistów na śmietnik historii. Im dłużej będzie trwał system redystrybucji tym upadniemy niżej jako całe społeczeństwo.
  • Odpowiedz
@DzonySiara: jak oszczędzać prąd i energię w gospodarstwie domowym, ale żeby to było sensowne, a nie że siadamy na rower, generator do niego i robimy prąd?

Imo efektywne sposoby:

- zrezygnować z ozdobnego oświetlenia domu
- prysznic
  • Odpowiedz
@DzonySiara: pierwszy raz za mojego 30 ponad już letniego życia państwo polskie, mnie, singla faceta, postawiło w pewnym sensie w uprzywilejowanej sytuacji i otrzymuje od łaskawcy jakieś ulgi które w pełni wykorzystam xD będę się tego trzymał aż do końca swoich dni. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Małżeństwo w bloku, mieszkanie ok. 30 m2 (dzieci dorosłe mieszkają gdzie indziej) - 1130 kWh
Małżeństwo z dwójką dzieci (1 oraz 4 lata), gotowanie na gazie, mieszkanie 60m2 - 1190 kWh
Małżeństwo emerytów, ale odwiedzają ich często wnuki i nawet u nich jedzą, mieszkanie 50 m2 - 2450 kWh
  • Odpowiedz
  • 0
@asiajasiabasia mialem na mysli idiotyczne myslenie pisowca, ze oni wiedza lepiej ile powinienes pradu zuzywac bo tak xD a dlaczego nagle chcemy podnosic cene pradu do rynkowej? Bo co
  • Odpowiedz
dodatki, socjale, przydziały węgla. #!$%@?, co wy pisowcy socjaliści macie w głowach :)))


@2giekonto: Myślę, że nazywanie PiSowców socjalistami jest obraźliwe dla prawdziwych socjalistów. PiS to czystej krwi populiści, którzy nawet przez sekundę nie myślą o tym czy coś jest sprawiedliwe, tylko czy śmierdzący plebs będzie rechotał z tego powodu.

Zauważ że PiS potrafi obniżać podatki jednym grupom, jednocześnie podnosząc drugim, a na socjale zaciąga kredyty aby porozdawać. To nawet
  • Odpowiedz
a dlaczego nagle chcemy podnosic cene pradu do rynkowej? Bo co


@defkor: Bo jest kryzys energetyczny, to raz, a cenę do rynkowej i tak mieliśmy podnosić bo tego wymagają od nas unijne przepisy. Miało to być dopiero od 2024 roku ale przez kryzys wyszło wcześniej. W całej UE już tylko my i jeszcze jakiś jeden kraj ma odgórnie regulowane ceny prądu dla gospodarstw domowych.
  • Odpowiedz
Poza tym weryfikacja wniosków itd. 2000 przy rozsądnym gospodarowaniu, mieszkając w mieszkaniu spokojnie na 3 osoby starczy.

Polacy nie ogarniają, a szczególnie wykopki że energię należy oszczędzać tj. znaleźć sobie np. inne hobby niż katowanie swojego RTXa na kolejnej gierce.


@LittleOpa: xD

jeszcze pare dni temu bylo 2000 lub 90%, na szczęście mam klime i lubie siedzieć w 18 stopniach, więc będę mógł za rok zużywać prawie tyle samo, podbije
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uirapuru: a ty myślisz, że energia to tylko ogrzewanie? Jak masz więcej osób to masz więcej światła, więcej wody, więcej prania, więcej naczyń do mycie i tak dalej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misiek735: Typie mieszkanie w domu to dla ciebie życie na pokaz? Czy was już do końca #!$%@?ło tak jak Kaczyńskiego? O jakim ty gamoniu piszesz luksusie? Bo mam dom 100 metrów na który #!$%@?łem pół życia? I pewnie mi jeszcze napiszesz, że jestem burżuj bo mam zmywarkę i pralkę w domu, baran jesteś, nie masz w ogóle pojęcia co to jest za limit i co trzeba zrobić żeby go przekroczyć.
  • Odpowiedz
@Artrix no to obczaj ten rachunek. Rodzina 2+2. Jedno dziecko małe więc pralka + suszarka chodzi kilka razy dziennie. Pompa ciepła swoje bierze, piekarnik i kuchenka na prąd. Oczywiście solary założone ale na zimę jeszcze jakiś wiatrak trzeba będzie ogarnąć. Limit 2000kW taki sam jak singiel na kawalerce. Zajebiscie.


@mechanior
Ale powiedz mi czemu jeśli dostajesz o wiele więcej od państwa niż ten singiel to masz problem że i on dostanie ulgę?

Ile zaoszczędzi ten singiel w kawalerce a ile Ty dostajesz kasy dlatego że masz
  • Odpowiedz
@Artrix no to obczaj ten rachunek. Rodzina 2+2. Jedno dziecko małe więc pralka + suszarka chodzi kilka razy dziennie. Pompa ciepła swoje bierze, piekarnik i kuchenka na prąd. Oczywiście solary założone ale na zimę jeszcze jakiś wiatrak trzeba będzie ogarnąć. Limit 2000kW taki sam jak singiel na kawalerce. Zajebiscie.


@mechanior: Pewnie przez czysty przypadek zapomniałeś dodać, że mając 2 dzieci co miesiąc dostajesz +1000zl oraz jednorazowo 12k ekstra. Możesz
  • Odpowiedz
Co prawda mieszkam za granicą, w bloku 600m od centrum dużego miasta z różową. 70 m2, wystarczająco miejsca nawet jak postanowimy mieć dzieciaka (jednego, bo po co sobie robić więcej problemów?)

Zużycie roczne 1200kWh, district heating więc tak na prawdę brak opłat za ogrzewanie.
Jeden telewizor, 3 tablety, 2 laptopy, 2 telefony, purifier, humidifier, router, kamera pracująca 24/7, wszystkie żarówki led oraz Smart gniazdka. Choćbym miał się zesrać z zużyciem to nie
  • Odpowiedz
Widzę że 500+ to taki wytrych. Rodzina nie ma na wakacje? Przecież mają 500+! Nie mają komputera dla dziecka? Przecież dostają 500+! Nie mają na prąd? Przecież dostają 500+!

No ludzie.. to jest jedno 500 plus, a nie 500 na wakacje, 500 na komputery, 500 na zajęcia dla dzieci, 500 na inne wydatki. A w rzeczywistości wystarczy kupić dziecku buty i kurtkę albo nie daj Boże zapisać do logopedy i 500 plus
  • Odpowiedz