Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DzonySiara: jak widzę wasze numery zużycia prądu to się za głowę łapie.
Skoro chcieliście mieszkać w domu jednorodzinnym z #!$%@?ą działką i 3 piętrami to się nie dziwcie że zużywacie 5000kWh na rok i trzeba płacić. Duży dom ma więcej sprzętu i znacznie większe koszta, Polska jest nastawiona na produkcję mieszkań w bloku i takim osobom to prawo jest w stanie pomóc.

Co prawda mieszkam za granicą, w bloku 600m od
  • Odpowiedz
@pablosik no przewidzieli już dawno temu

Przedsiębiorca ma kompletnie inne stawki więc jeśli ciągnie na lewo (nie zgłasza) to łapie się na 2000kWh po niższej cenie która mu się nie należy (zgodnie z prawem, nie żebym się z tym zgadzał)


@BeHappy: Co to znaczy w tym kontekście „na lewo”? Zastanawiam się jak to jest po prostu z małymi działalnościami gospodarczymi w mniejszych miejscowościach.
  • Odpowiedz
@pablosik
Uproscilem mocno

Przedsiębiorcy mają inne stawki za prąd, gaz
Jakby były takie same jak dla odbiorców prywatnych to te parę groszy nie spowodowałoby obecnych problemów dla piekarni, restauracji itp

I w drugą stronę, jakby ludzie dostali rachunek po cenach jak przedsiębiorca to by poszli się wieszać albo w końcu wyszli na ulice

Niektórzy tak kombinują że podpisują umowy na dostawy energii jako odbiorcy indywidualni żeby nie mieć stawek jak dla firm
  • Odpowiedz
Liniowo nie rośnie ale jednak rośnie.


@shitman6: tutaj brak obecnie komputerów, laptopów, które zaraz będą pracować w domach, bo u jednego dziecka w szkole wykryja srowid i trzeba iść na zdalne. I tak parę dobrych godzin sprzęt musi być włączony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@misiek735: Typie mieszkanie w domu to dla ciebie życie na pokaz? Czy was już do końca #!$%@?ło tak jak Kaczyńskiego? O jakim ty gamoniu piszesz luksusie? Bo mam dom 100 metrów na który #!$%@?łem pół życia? I pewnie mi jeszcze napiszesz, że jestem burżuj bo mam zmywarkę i pralkę w domu, baran jesteś, nie masz w ogóle pojęcia co to jest za limit i co trzeba zrobić żeby go przekroczyć.
  • Odpowiedz
1/3 energii marnowana. Pewnie 1/3 ubrań też. I pewnie jeszcze 1/3 jedzenia. Więc w sumie jest sporo miejsca, żeby Polakom robakom do #!$%@?ć. Co za mentalność Xd


@2giekonto: zajebista, nie ma #!$%@? absolutnie nic dobrego w marnowaniu rzeczy i energii. Niektórzy myślą, że skoro mogą kupić, to im się należy możliwość nawet #!$%@? tego na śmietnik, a to jest w sytuacji takiej jak obecna zwyczajnie podejście szkodliwe które należy tępić z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LittleOpa: odebrać pensje i wały PiSu i zapewne by wystarczyło dla wszystkich. Mieli zrobić atom, a się zesral. Wgl to #!$%@?ą wszystko jak leci. Myślę, że trzeba się podpinać do słupów miejskich, i pracować na czarno wtedy troszkę się wyrówna.
  • Odpowiedz
@alex-fortune mordo, przecież to jest jakiś #!$%@? promil zdarzeń służący do resetu i zubożenia ludzi, zrobienia z nich niewolników i wyciśnięcia z nich wszystkiego, żeby pracowali za miskę ryżu.
Celowe postarzanie produktów elektronicznych generujące miliardy to ekosmieci, branża odzieżową, która #!$%@? na śmietnik miliony ton tkanin, żeby jej ubrań nie dało się kupić w wyprzedarzy, bo przestaną być prestiżowe. Miliony ton plastiku #!$%@? w przewymiarowane opakowania produktów spozwczych, czipsy tylko na spodzie
  • Odpowiedz
@LittleOpa: masz stary licznik albo mało sprzętów i tyle.

2 PC (chodzą po 8h tygodniowo), 1 laptop (może 3h tygodniowo), 1 NAS, 1 TV 70", ekspres do kawy (5 kaw dziennie), piekarnik, pompa wody w piecu gazowym (w okresie zimowym), wszystkie światła ledowe, osuszacz powietrza w łazience (chodzi max 20 minut dziennie), suszarka na pranie + pralka (max 2x na tydzień), lodówka i mikrofala (może 20 minut tygodniowo), 2 komórki, 2
  • Odpowiedz
mordo, przecież to jest jakiś #!$%@? promil zdarzeń służący do resetu i zubożenia ludzi, zrobienia z nich niewolników i wyciśnięcia z nich wszystkiego, żeby pracowali za miskę ryżu.


@2giekonto: nie skomentuję bo to szurteoria

Celowe postarzanie produktów elektronicznych generujące miliardy to ekosmieci, branża odzieżową, która #!$%@? na śmietnik miliony ton tkanin, żeby jej ubrań nie dało się kupić w wyprzedarzy, bo przestaną być prestiżowe. Miliony ton plastiku #!$%@? w przewymiarowane opakowania
  • Odpowiedz
@BeHappy: nie wyjaśnia to tematu ale zakładam, że potrzeba dwóch oddzielnych liczników. Ciekawe jak wyglada sprawa pieca dzielonego pomiędzy gospodarstwo domowe oraz działalność gospodarczo w kontekście dopłat do węgla
  • Odpowiedz
@alex-fortune ok, możesz mnie nazywać szurem, tylko pamiętaj, że ostatnimi czasy szuretworie zajebiscie szybko zamieniają się w rzeczywistość. :)


@2giekonto: Jak tych „teorii” powstają tysiące albo są tak ogólne jak przepowiednie jasnowidza to nie dziwne że wiele zjawisk można pod nie podciągnąć.
  • Odpowiedz
@DzonySiara: yy, popraw mnie, bo pewnie sie myle, ale ogrzewasz mieszkanie, a pojedynczych mieszkańców, prawda? chata dla 1 osoby bedzie tak samo ciepła dla 20 osób. No chyba, ze porownujemy innej wielkosci chaty
  • Odpowiedz
ale co mnie obchodzą inne państwa? Nie sądzisz, że praca w wieku 16-17 lat bo rodzine nie stać na życie to patologia?


@zielony_goblin

Masz rację to patologia, że nie stać rodziców na utrzymanie dziecka.


Ale praca od 16 roku życia żeby dorobić nic złym nie jest, nie znaczy to że państwo jest z gówna.

(Nasze jest ale Twój argument nie trafiony moim zdaniem)


@BeHappy: dorabianie w takim wieku jest spoko, jeśli
  • Odpowiedz
@LittleOpa: 60 metrow a 150 metrów domu + ogród + dziecko/dwójka i masz 3000 bez problemu, nawet oszczędzając, bez klimatyzacji. W momencie w którym ceny prądu są zaniedbaniem rządu obecnego i ówczesnego (rozwój kopalni i infrastruktury energetyki to długofalowy proces którego skutki widać najwcześniej po 5 latach), ludzie powinni ich rozliczyć z tego z pełną premedytacją. Wojna tylko przyspieszyła problemy o których w polsce się słyszy od dekady.
  • Odpowiedz