Wpis z mikrobloga

@xlosdas: Sama obsługa programu to jedno, drugą rzeczą jest wiedza i doświadczenie z branży w którą celujesz, oto koledze wyżej chodziło. Z samą znajomością programu masz lepszy start niż bez znajomości, ale zaczynasz w zasadzie od 0
  • Odpowiedz
@xlosdas: nikt juz nie potrzebuje kreslarzy ¯\_(ツ)_/¯

Moze jeszcze jak ogarniesz blachy i robic dxf na laser, ale to raczej tez nisza, ze firmy nie maja ogarniete.

To juz lepiej pisac programy cnc sie naucz.
  • Odpowiedz
@xlosdas: komputer umiesz obsługiwać? umiesz, a programistą jednak nie jesteś.
Z tym co ludzie ciągle pytają o solidworksa jest tak samo, to że umiesz obsługiwać, to nie znaczy że jesteś konstruktorem/projektantem, bo to znacznie szersza wiedza, a solidworks służy tylko do przelewania swoich myśli na papier/ekran.
  • Odpowiedz
@mar111cin: @orfan: czyli mam się przyłożyć do zagadnień technicznych. Jak liczyć wytrzymałość zbiorników, przełożenia przekładni ,itd. Zamierzam teraz dokończyć studia mechanika i budowa maszyn. Mam zamiar się przyłożyć do tego
  • Odpowiedz
@xlosdas: No to ze studiami i znajomością programu jest o wiele lepiej na start, solidny start. A doświadczenie w pracy i tak będziesz zdobywał od samych podstaw
  • Odpowiedz
@orfan: pracowałem już jako operator cnc, ale to jest bardzo stresująca praca,malo zarabiałem.slabo mi tam szło.chcialbym pracować na komputerze
  • Odpowiedz
@xlosdas: co to tak długo robiłeś? przecież to tylko kilka kresek, nad czym się tutaj zastanawiać? przecież to proste było itp itd.
Do tego - przekroczyłeś godziny które był na to sprzedane, przez Ciebie jesteśmy w plecy
-#!$%@?łeś (to będziesz słyszał najczęściej, a najwięcej od najgłupszych ludzi), wszystko jest #!$%@?.
-ja bym to zrobił inaczej
-robotę pracownikom produkcji tylko zrobiłeś.
-a jak pójdzie coś do kosza - naraziłeś firmę na koszta.
  • Odpowiedz
@xlosdas: Nie bierz tego tak do serca :) Każdy narzeka na swoją pracę jaka ona nie ciężka. Jest tu duża odpowiedzialność i często zarobki nieadekwatne ale to nie znaczy że zawsze i wszędzie ta jest
  • Odpowiedz
@xlosdas: Kiepska firma jak na obrabiarkach płaci minimalną. Chyba że ktoś naprawdę nic nie umie i jedynie guzik wciska. Jako konstruktor czy technolog z doświadczeniem zarobki są przyzwoite z mojego doświadczenia. Choc dalej wszyscy mają opinie że nieadekwatne do odpowiedzialności
  • Odpowiedz