Wpis z mikrobloga

maja już wywalone jajca


@zenon_z_chorzowa1: ale wiesz że "wywalone jajca" to można mieć jak decydujesz czy iść na demo w polsce, gdzie najgorsze co może cię spotkać, to gaz pieprzowy i to pod obiektywami pięciu kamer i telefonów. W Białorusi masz na porządku dziennym wieloletnie łagry za byle co, gdzie praktycznie jest to bilet w jedną stronę a również i wieloletnią praktykę "dziwnych zaginięć" - czytaj morderstw politycznych. Tak więc
  • Odpowiedz
@tigga: Wszystkich zamkną? To co piszesz wynika ze strachu który posiadam i ja, ja bym nie poszedł, pewnie miałbym obojętny stosunek i robił swoje, za mnie robił to mój ojciec i dziadek, a z opowieści Białorusinów z którymi miałem okazje pracować w całe nie jest tak jak ty piszesz. Skąd czerpiesz informacje?
  • Odpowiedz
Ale teraz nie dostanie wsparcia Putina, wszyscy widza ze jest słaby.


@zenon_z_chorzowa1: Nie musi, bo rosyjskie wojsko jest na Białorusi stale, do tego białoruskie służby są przeżarte agenturą. Do tego Białoruś to mały kraj, łatwy do zajęcia od wschodu, sporo ludzi czuje się Rosjanami po prostu, zwłasza w Witebsku i Mińsku, opozycja też w dużej mierze jest kontrolowana i trzeba uważać kogo się popiera. Mieszkałem w Mińsku i jakoś nie
  • Odpowiedz
@djtartini1: Pewnie ze nie jest to proste, nam Polakom się udało, życzę Białorusinom czegoś podobnego, zerwania z radziecka mentalnością, stworzenia własnego kraju bez ingerencji innych państw, tego życzę. A media o tym na razie milczą, myśle ze gdyby zagrzewali do walki o demokracje może by coś podziałało.
  • Odpowiedz
śmieszki heheszki, Białorusini maja idealny moment aby obalic dyktatora, wręcz bym powiedział okienko. Jeslintego nie zrobią w najbliższym czasie, jeszcze długo będą tworem z dupy. Z biednym panem na czele.


@zenon_z_chorzowa1: może być ciężko. Mam na fb znajomą z Białorusi, czasem widzę jej komentarze jak prostuje na różnych stronach białoruskie Grażyny itp, ci ludzie to są typowe przykłady homosovieticusa do których nic nie dociera, tacy nasi pisowscy emeryci ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Białorusini maja idealny moment aby obalic dyktatora, wręcz bym powiedział okienko. Jeslintego nie zrobią w najbliższym czasie, jeszcze długo będą tworem z dupy. Z biednym panem na czele.


@zenon_z_chorzowa1: Mam znajomych z białorusi. Oni się nadal boją, tymbardziej że ruska swołocz z armii tam ciągle siedzi.
  • Odpowiedz