Wpis z mikrobloga

Robi mi się szkoda #bartosiak nie dość, że ANW została spuszczona w kiblu przez MON, stare straszaki, że rosja bedzie tworzyć bańki antydostępowe, będzie niszczyć precyzyjnymi atakami sztaby nato, w 2 dni dojdzie do warszawy, a NATO nas zostawi na pastwe losu się nie sprawdziły. To jeszcze hipoteza sprzed tygodnia o sensorach, dronach, broni precyzyjnej i śmierci manewru poszła się y..bac po ukrainskiej kontrofensywie XD :sadge:
#wojna #napierala #wolski #ukraina
  • 20
@ElTalento: Jak dla mnie Bartosiak wykorzystuje strach jako elementarny element zwiększenia swojej popularności, a co za tym idzie - przychodów. Dla mnie Bartosiak jest porównywalny do tych wszystkich pseudo doktorków medycyny z YouTube, którzy straszą i mówią o chorobach, ale również i pseudoleczeniu, ale reklamują również swoje suplementy, które leczą wszystkie dolegliwości. W przypadku wypowiedzi Bartosiak mamy również granie na strachu i cała otoczkę marketingową w postaci książek typu "Nadchodzi 3
@ElTalento:

Coś p. Bartosiak w tym konflijcie przestrzelił.
Ale on opisuje inną wojnę.
To co widzimy na UKR to wojna w starym stylu nowszymi środkami.
Inna sprawa że to właśnie taka wojna nam grozi - z Rosją, Białorusią a nie hipotetycznym przeciwnikiem więc na szczęscie MON go wysłał do internetu, gdzie miejsce dla takich gawędziarzy.
@ElTalento: kilka osób powyżej dobrze go podsumowało. Od siebie dodam, że potrafi dobrze opowiadać i ma bardzo miły, dobrze ustawiony głos (moim zdaniem mógł go ćwiczyć u specjalisty). Dr Napierała powiedział, że on tym swoim głosem mógłby opowiadać bajki i jest to bliskie moim odczuciom. A co do samej treści jego wypowiedzi - przez większość czasu powtarza te same frazesy, które nie wiadomo, co nawet znaczą. Tak to widzę.
@ElTalento: Bo przy wyrównanych potencjałach oraz podobnym nasyceniu artylerią, dronami, nie ma manewru. Latają już filmiki na wykopie jak Ukraińskie jednostki zmech dostają się pod ogień artyleryjski, no nie widać, żeby próbowały przeć naprzód. Widać to w ofensywie na kierunku południowym.
Ofensywa na kierunku Charkowskim udała się tylko dlatego, bo Ukraińcy mieli przewagę liczebną i sprzętową, a Rosjanie lecieli w #!$%@? z faktycznym stanem u kompletownia jednostek, nie mówiąc o ich