Wpis z mikrobloga

Dałem młodemu kuzynowi swój RX 470 po wymianie swojej karty, gra on 95% czasu w World of Tanks i mówi że równo co 10 minut gry w WOT wyłącza mu się komputer. Robiliśmy weryfikacje plików + update sterowników ale nie pomogło.

Bardzo dziwne bo u mnie karta była zupełnie bezawaryjna + u niego w innych grach też śmiga bez problemu. To raczej nie zasilacz bo ma markowy 650W przy czym u mnie śmigała karta na 450W. Ktoś ma jakiś pomysł co to powoduje?

#wot #komputery
  • 18
@reveil: dzięki, za tydzień odwiedzę swoje strony to tam podłubie u niego, awaryjnie będę miał pendrive z systemem pod ewentualny format ale jak mówisz mniej to prawdopodobne by był to problem software

@progressive nie, dłubał tam na zintegrowanej, to w co on gra czyli WOT + farming simulator jakiś starszy to biednie bo biednie ale działał na integrze, złożyłem mu kompa jakoś na wiosne zeszłego roku pod nauczanie zdalne + w
@djos: Jescze może być tak, że zasilacz ma kilka linii 12V i mimo, że sumarycznie wydaje się, że jest nawet zapas mocy, to obciążenie jednej linii jest zbyt wysokie.

Może wentylator w zasilaczu nie działa i po pewnym czasie przegrzewa się i wyrzuca zabezpieczenie temperaturowe.

Ogólnie, dla mnie brzmi to jak problem związany z zasilaczem.
@djos: Kiedyś też miałem rx470 i komputer mi się wyłączał zaraz po uruchomieniu gry i okazało się,ze temperatury były za wysokie,ale również to może być zasilacz tak jak ktoś już wyżej napisał.
@reveil: @BoczekPL: @100L3C: @darvd29: @krabat: @cranberry250: nie wiem czy kogokolwiek z Was to interesuje ale problem chyba rozwiązany i może komuś się przyda:)

Nie był to zasilacz ani zadna inna cześć. Problem powodował Windows i niepoprawne domyślne przydzielenie „wirtualnej pamięci”. System zalecał przydzielenie 3gb a sam sobie przydzielał tylko 2.

Doszedłem do tego jakoś po błędach windowsa.
https://youtu.be/gx6ffIMSy28

Także jak gra wyłączała się co 10 minut