Wpis z mikrobloga

@zibizz1:

OP to troll ale jak juz poruszone zostało krypto to można powiedzieć overemployed działa jak portfel inwestycyjny. Trzeba umiejętnie zbudować sobie swój portfel etatów żeby dobrze pracował i przynosił dobre owoce. Należy zwrócić uwagę czy budujemy go długoterminowo czy krótkoterminowo, czy pozycje na nim nie konfilktują itp.

Ciekawostki od OPa będą mylące bo jedna osoba shortuje Tesle a idzie w longa i obie osoby mimo że robią to samo
  • Odpowiedz
@a5f5c1: Załóżmy ze OP mówi prawdę, po co miałby ci podawać nazwę firm? Wtedy łatwo byłoby wyłapać kto tak trolluje i by go zwolnili
  • Odpowiedz
  • 0
Ja leciałem na dwóch przez 3 tyg w maju-czerwcu. Miałem w jednej wypowiedzenie złożone, a w 2giej już zaczynalem.

Też IT.

Jak w starej nie miałem problemu z robotą bo byłem już obcykany i szybko szło to w nowej ciężko było się skupić na ogarnianiu nowego projektu jednocześnie robiąc coś w tej starej firmie.
  • Odpowiedz
@WujekMagdon: tera widze, ale po co robić (nawet jeśli usunąłeś) kolejny wpis do plusowania żeby w jeszcze kolejnym 8 godzin później wszystko opisać zamiast po prostu zrobić ten wpis o takiej samej treści jak tamten sprzed 2 godzin
  • Odpowiedz
@mathix: nie można zakazywać całkowicie konkurencji w umowach B2B bo robisz wtedy z tego UoP tylko omijasz podatki, czyli łamiesz prawo, żaden sąd nie bierze na poważnie takich zapisów
  • Odpowiedz
można w okrojony sposób, np żebyś nie wykonywał usług dla 2 banków jednocześnie, bo to bezpośrednia konkurencja, ale nie może być zapisów typu 'wykonawca zobowiązuje się do zaprzestania wykonywania usług dla podmiotów innych niż klient', taki zapisek jest nic nie wart..
  • Odpowiedz
Też w pewnym momencie miałem 4 kontrakty, ale jeden nowy nakładał się na drugi który kończyłem. Ogólnie od kwietnia 2021 miałem 2 równocześnie, w lutym 2022 wziąłem kolejny z myślą ze z poprzedniego zrezygnuje ale był luz wiec trzymałem. W maju 2022 dostałem najwyższy kontrakt, do lipca były 4, poniżej zrezygnowałem z jednego, a na koniec wrzenia rezygnuje z kolejnego i zostawiam 2. Stawki od 120 do 180zł/h, wiec w szczytowym momencie
  • Odpowiedz