Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś wytłumaczy. Rosja nawet jeżeli jeszcze oficjalnie nie przegrywa, to ogólnie się wykrwawia militarnie, ekonomicznie, i propagandowo. Olbrzymie wojenne wydatki plus sankcje z opóźnionym zapłonem, zachwiany handel surowcami, problemy logistyczne i osobowe (słabe morale, tragikomiczne wysiłki werbowania piechoty wśród bezdomnych i po więzieniach). Każdy miesiąc wojny to olbrzymie koszta i straty. Zatem jakim cudem, wg. Bartosiaka, Rosja już w przeciągu paru lat miałaby być w stanie zaatakować kolejny duży kraj, ale tym razem sporo bogatszy niż Ukraina, dodatkowo będący w NATO?
#ukraina #bartosiak #wojna #rosja
  • 49
@Nieszkodnik: no patrząc na Polskę na pewno tak, ale w przypadku jakiejkolwiek próby inwazji ruskich, NATO by wiedziało o tym conajmniej 6 miesięcy,nie da się ukryć ruchu wojsk. Dla mnie to abstrakcja, ale gdyby tak było to te czołgi by były załatwione przez parędziesiąt myśliwców, zanim by przejechały 1km przez teren Polski. Może się zdziwię, ale nie wyobrażam sobie Rosji pchającej się do walki z NATO. Nie ma to żadnej szansy
NATO by wiedziało o tym conajmniej 6 miesięcy,nie da się ukryć ruchu wojsk.


@mondrymiszcz: nie żartuj. Przy ataku z Królewca w kierunku Warszawy?

Dla mnie to abstrakcja, ale gdyby tak było to te czołgi by były załatwione przez parędziesiąt myśliwców, zanim by przejechały 1km przez teren Polski.


@mondrymiszcz: ech, strategu z bożej łaski...

Może się zdziwię, ale nie wyobrażam sobie Rosji pchającej się do walki z NATO. Nie ma to
@SmartCheetah: Wszyscy ci geopolitycy w większości #!$%@?ą 3 po 3, raz na jakiś czas trafi, bo statystycznie musi. Wtedy każdy mówi "ooo przewidział, mądry jest". To tak jak z jasnowidzami. Raz na 100 spraw trafi, że dziecko które zaginęło miesiąc temu nie żyje, poda obszar o powierzchni województwa i fajrant. Jak się okaże, że ma rację to "hehe, moce mam", jak nie to każdy ma na to #!$%@?.

Fajnie jest tego
Zatem jakim cudem, wg. Bartosiaka, Rosja już w przeciągu paru lat miałaby być w stanie zaatakować kolejny duży kraj, ale tym razem sporo bogatszy niż Ukraina, dodatkowo będący w NATO?


@SmartCheetah: Kup książkę to się dowiesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)