Wpis z mikrobloga

ładny bengal, masz ogromnego plusa za wyprowadzanie go na zewnątrz.


@Pierorzek: nie miałbym sumienia trzymać go w domu

@malinq: podobno bengale są niesamowicie aktywne i wymagają dużo zabawy, jak jest u Ciebie?


@titanforged: ciężko mi obecnie o skalę porównawczą, tym bardziej, że to jeszcze kociak (niecałe pół roku) więc siłą rzeczy jest aktywny i ciekawski. Jeśli chodzi o poświęcany jej czas to jak nie ma brzydkiej pogody to sobie
@malinq: rzeczywiście, na innych zdjęciach widać bardziej że to dopiero kociak. Spytałem, bo ta rasa się tym charakteryzuje, że to nie jest kot do leżenia na kolanach i przytulania.
I co do laseru, taka mała rada, nie ograniczaj się wyłącznie do niego, bo jeżeli kot fizycznie nie będzie mógł złapać zdobyczy, to zaburzy się u niego instynkt łowcy i może negatywnie wpłynąć na samopoczucie. Nie mówię że laser jest zły, ale
I co do laseru, taka mała rada, nie ograniczaj się wyłącznie do niego, bo jeżeli kot fizycznie nie będzie mógł złapać zdobyczy, to zaburzy się u niego instynkt łowcy i może negatywnie wpłynąć na samopoczucie. Nie mówię że laser jest zły, ale fajnie jeżeli jednocześnie w zabawie będzie miał namacalne rzeczy do łapania


@titanforged: spoko wiem o tym i laser zawsze na końcu ląduje na przysmaku (
@malinq: Nie jestem kociarzem, więc może ktoś mi to wytłumaczy, czy to nie frustrujące dla kota, że musi chodzić na sznurku? Koty w ogóle nie czują przywiązania, że od razu spierdzielą? Mam w rodzinie koty wychodzące i zawsze wracają do domu, oczywiście dot. domów jednorodzinnych. Nie da się kocura nauczyć przychodzenia na zawołanie?
@jaczyliktoo: Da się, ale kot może wiedzieć jak wrócić, ale nie do końca mieć możliwość #!$%@? przed autem/psem czy lepkimi rękoma ludzi którzy by zarobili na rasowym kocie. Miałem naście dachowców przez cały okres mojego życia i najmniej 1/3 z nich kończyła w kiepski sposób co wywołuje mój smutek na sama myśl.

A co do frustracji. Jak się przyzwyczaja od małego to nie ma problemu, są koty które w ogóle z
Nie da się kocura nauczyć przychodzenia na zawołanie?


@jaczyliktoo: a co do tego to da się - widziałem na youtubie i jest plan nauczyć małą. Nie wiem tylko jakie to będzie miało praktyczne zastosowanie w momencie kiedy coś się będzie działo - np. jakaś stresująca sytuacja.

Tak w domu to w sumie do mnie zawsze przychodzi na zawołanie :P
Mam w rodzinie koty wychodzące i zawsze wracają do domu, oczywiście dot. domów jednorodzinnych.


@jaczyliktoo: ja w zeszłym roku takiego wychodzącego kota przekonałem (niechcący) do zaprzestania powrotów do domu, dokładnie przekonało go 1050 kg stali, aluminium, szkła, plastiku. Gdyby było sucho skończyłoby się na strachu, ale było mokro więc ABS i Brake Assist nie dały rady. Zgon na miejscu, przed przyjazdem służb

Prędzej czy później kota wychodzącego pieprznie auto
Mój bengal nienawidzi wychodzić na zewnątrz :( zazdro


@Kanye__West: stresuje się smyczy/szelek czy bodźców na zewnątrz? Stymulacja pozytywnymi bodźcami może pomóc, wpisz sobie outdoor bengal na youtubie, gość świetnie opowiada o wychowywaniu swojego bengala