Wpis z mikrobloga

Dostałem Code Review, robione przez zewnętrzną firmę, z wyszczególnionymi ~20 błędami. Moim zdaniem tylko 2 były sensowne, a reszta wręcz szkodliwa.

Próbowałem się do gościa dobić i przegadać dlaczego uważa tak, a nie inaczej, ale nie miałem okazji. Raz udał mi się wysłać mu wiadomość na discordzie, ale odpowiedział tylko że 'nie pamięta już szczegółów'.

Po 6 miesiącach nadal mnie to swędzi i czuję krytykę z tyłu głowy jak pracuję. Chyba z 50 razy już analizowałem tą listę wzdłuż i wszerz, kupiłem 3 książki na ten temat, a nadal nie jestem pewien który z nas jest upośledzony

Wiem gdzie typ pracuję, myślałem żeby wysłać mu maila z zaproszeniem do przegadania tego, ale nie chcę wyjść na świra.

Kilka dni temu wdrażałem dwa nowe pokemony do projektu (2 regularów) i dałem im im listę tych uwag w formie 'rekrutacji', żeby zobaczyć co by zrobili na moim miejscu.

Odpowiedzi były raczej w moją stronę, ale to jeszcze świeżaki, więc tym bardziej nie wiem czy to dobrze.

Panie doktorze, ego mnie boli ()

#programowanie #programista15k
  • 45
  • Odpowiedz
@Reevo: Jeżeli nic nie dociera do gościa to zwyczajnie bym zaimplementował to pod jego uwagi, jakby się #!$%@?ło ponownie, albo byłby problem przy rozwijaniu aplikacji to miałbym podkładkę, że pisałem i nie uzyskałem odpowiedzi.
  • Odpowiedz
z wyszczególnionymi ~20 błędami


@Reevo: zapłacili mu to znalazł. "Wszystko jest ok ale jak czegoś nie wpiszę to stracę reputację na mieście" tak mi kiedyś powiedziano. Zrozum chłopa, on też kredyt, żona i dzieci.
  • Odpowiedz
@Reevo: Jeżeli nic nie dociera do gościa to zwyczajnie bym zaimplementował to pod jego uwagi, jakby się #!$%@?ło ponownie, albo byłby problem przy rozwijaniu aplikacji to miałbym podkładkę, że pisałem i nie uzyskałem odpowiedzi.


@L24D: Ja jestem 'ownerem' projektu, gościu był dorywczo, więc nikt mi nic nie zrobi. No i to nie ten kaliber żeby coś wywalić na produkcji, oberwało tylko moje poczucie własnej wartości.

Np.



Większość uwag jest w
  • Odpowiedz
@Reevo: to zasadz się z 2 świeżakami i mordę obij ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@lexico: Świeżaki dobre goście. Po tygodniu zrobiliśmy układ że co tydzień ktoś inny niańczy PMa i ogarnia pożary. Oficjalnie żeby zachować corssdyscyplinarność zespołu. W praktyce, jak pozostali mogą pracować w spokoju, to robimy 2 tygodniowy sprint w 3-4 dni, a potem czas na CSa... znaczy refactoring, estymacji i prace nad architekturą (
  • Odpowiedz
@Reevo: Dowiedz się gdzie mieszka i wyjaśnijcie to sobie jak mężczyźni. Inaczej nigdy o tym nie zapomnisz. Z czasem utracisz motywację do pracy, zwolnią cię, a ty w akcie desperacji sięgniesz po twarde narkotyki, żeby w końcu zapomnieć o tym review. Niejeden programista już tak skończył.
  • Odpowiedz
@Reevo: bo to był słaby review na zasadzie "bo tak" bez żadnych argumentów. Na tym przykładzie AppColors, pobawię się w adwokata diabła:

Gdy PM będzie chciał aby aplikacja była dostępna w dwóch wersjach light i dark to dzięki wstrzykiwaniu AppColors będziesz mógł sterować kolorami całej aplikacji jedynie podmieniając beana podczas uruchomienia.
  • Odpowiedz
@Reevo: znajdź kogoś najlepiej bardziej doświadczonego od ciebie i przegadaj z nim to. Jeżeli czujesz pod skóra ze krytyka była niezasadna jest duża szansa ze faktycznie tak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie szukaj tylko potwierdzenia swoich domysłów a raczej szukaj kogoś kto spojrzy na ten problem obiektywnie.
  • Odpowiedz
@Krolik: OCP , kod powinien być zamknięty na edycję ale otwarty na rozszerzalność. Żeby teraz dodać ten feature to będziesz musiał przeorać kod. Możemy się tak przerzucać mądrymi zasadami ale to nie ma sensu :P zrobiłbym tak jak Ty ale jest argument za podejściem z interfejsem, zależy w którą stronę aplikacja ma się rozwijać
  • Odpowiedz