Wpis z mikrobloga

@fanmarcinamillera tak, u mnie jest zmiana z ruskich na ukraińskie. Mój catering tak zmienił, więc i my to zrobiliśmy. Na początku tłumaczyliśmy, że to nie o wojnę chodzi, ale teraz już mi się nie chce. Przeintelektualizowane jednostki, które chcą nas na siłę uczyć, zostają przeze mnie sprawione obojętnym wzrokiem.
@fanmarcinamillera: te pierogi są równie zabawne co "w Ukrainie", ale jeszcze zabawniejsze było jak poszedłem do takiego jakby baru mlecznego, zamówiłem te pierogi ukraińskie, bo tak było na tablicy, a nie chce udawać dupka i wyjaśniać różnice między Rusią a Rosją, ale babka wydając je i tak woła, że ruskie są do odebrania xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@fanmarcinamillera: bo ludzie są niedouczeni. Możesz zrobić wywód historyczny od czego pochodzi słowo Ruś. Dlaczego nie ma nic wspólnego z Rosją czy państwem Moskiewskim. Nawet jak będziesz pokazywał, że zrównywanie Rosji z Rusią jest na rękę Moskwy to powielanie ich imperialnego języka. Możesz pokazać dlaczego skąd nazwa ruskie pierogi. A i tak jeden z drugim powie, że głupi jesteś a do tego onuca. Z debilami nie wygrasz, ale jednak trzeba z
To nie głupota, tylko pokazanie, że jest się przeciwko ruskom, a za Ukrainą. Trochę też żart.

Głupota to być wrażliwcem i się tym przejmować, jak jakiś płatek śniegu.


@xarcy: Głupi żart, wynikający zapewne z niewiedzy, do tego wręcz szkodliwy. Bo o ile na Rosjan mówimy "ruscy", o tyle pierogi "ruskie" są zdecydowanie od Rusi, a to właśnie Rosji zależy na tym, żeby stworzyć skojarzenia Rosja = Ruś, to jest ich podbudowa
@fanmarcinamillera: To ci którzy się #!$%@? nudzili ina lekcjach historii, nigdy nie widzieli mapy IRP, a ponadto nie słyszeli nigdy o kimś takim jak Sienkiewicz. Czyli przytłaczająca większość Polaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą jakim kretynem trzeba być, żeby przez całe życie uważać, że ktoś nadał potrawie pejoratywną nazwę. Zawsze myślałem, że konstatacja, że coś tu ne gra i rozkminia akurat nad takim znaczeniem epitetu ruski
@lubie_piwo: Nikt się nie pruje tylko wyśmiewa głupotę. Podobnie jak forsowali, żeby mówić "w Ukrainie", a nie "na Ukrainie" BO ROSJANIE UŻYWAJĄ W SWOIM JĘZYKU TAKIEGO ZWROTU W STOSUNKU DO OBSZARÓW A NIE PAŃSTW XDDDD


Nie Rosjanie używają takiego zwrotu, tylko Polacy używali takiego zwrotu w stosunku do rejonów Rzeczypospolitej. Ja w sumie mam to w dupie, ale takie fake newsy sadzisz jakbyś dostawał instrukcje z Kremla