Wpis z mikrobloga

Ostatni odczyt inflacji to 16.1%. Najniższa rata hipoteczna na pół miliona złotych to 3496 zł na 30 lat.

Przy założeniu, że inflacja na tym poziomie utrzyma się przez cały okres kredytowania realna wartość ostatniej raty wyniesie... 18.06 zł.

Jeśli założymy inflację na średniorocznym poziomie 5%, co jest zdecydowanie bardziej realne wartość ostatniej raty to 750.39 zł.

  • 214
tłumaczyłem, nie zrozumiałeś niczego, jesteś zbyt ograniczony, żeby zrozumieć.


@francoisinho:

Niedawno wołałeś mnie do tabelki z Gdańska. Możesz mi powiedzieć jaki byłyby obecne koszty gdyby ktoś wziął kredyt w 2020 i przeszedł na stałe 5%? Albo czy wyższy czy niższy od kosztu wpisanego w tabelkę?

Bo jak sobie wziąłem pod uwagę ile tańsze były wtedy nieruchomości to nawet przy zmiennym oprocentowaniu kredyt wychodził taniej niż wynajem xD
tłumaczyłem, nie zrozumiałeś niczego, jesteś zbyt ograniczony, żeby zrozumieć.


@francoisinho:

Właśnie #!$%@? tłumaczyłeś bo przyjąłeś założenie, że kredyt np po kosztach z 2020, ale wynajem po kosztach z lat wcześniejszych xDDDDDD

Albo policz dla Gdańska jaki byłby koszt kredytu na oprocentowaniu 5% wziętego w 2020 i powiedz czy jest wyższy czy niższy niż ten w tabelce xD
tłumaczyłem, nie zrozumiałeś niczego, przyjmij więcej założeń.


@francoisinho:

Moim jedynym założeniem jest to, że większość kredyciarzy wzięła kredyty przed VI 2020 a sam wziąłem w VI 2020.

Rzeczywiście założenia są nierealne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

a jakie Ty masz założenia? Może policzymy np dla Katowic zgodnie z danymi NBP? :-) I porównamy koszt kredytu wziętego teraz na 25 lat i wziętego w VI 2020 również na 25
@Krupier: tak myślałem, że z całej rozpiętości kwot, o której mówiłem, wybierzesz najmniejszą. Dobre i to, cel wyższy niż wykop.

A przy okazji niezły dowód na to, kto gra, a kto tańczy i wpłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przynajmniej w dobrym celu.
@francoisinho:

Jeszcze niedawno zdecydowanie korzystniejsze było kupienie nieruchomości na kredyt hipoteczny, jednak dzisiaj raty kredytowe znacząco wzrosły, co wiele osób zniechęca do zaciągnięcia zobowiązania.

Nawet Twój artykuł mówi, że jeszcze do niedawna było to opłacalne.

Tabelka z Twojego artykułu:

Wyliczenia dla kredytu hipotecznego zaciągniętego na 25 lat z oprocentowaniem 9,1% (WIBOR 3M + marża 2%) i wkładem własnym 10%.

Czyli tak średnio dotyczy ona np. mnie i większości kredyciarzy xD Teraz
@francoisinho: i znów zatańczyłeś jak zagrałem. :D Myślałeś, że przypadkowo tyle przelałem czy może jednak zrobiłem tak byś znowu miał się do czego #!$%@?ć? XDDD

Jesteś człowiekiem prostym do zmanipulowania, bardzo prostym.

No, ale ok, to teraz daj te linki czy tam screeny do ogłoszeń i będziemy kwita.
@KakaowyTaboret: znalazłem moją starą umowę na wynajem z 2015. Do 2017 chyba nie miałem podwyżki opłaty (nie licząc czynszu, wiadomo).

Znalazłem też moje pierwsze raty za kredyt. Okazuje się, że płaciłem 980, a nie 1100 zł. XDDD

Czyli na start 120 zł mniej za kredyt niż wynajem. A przypominam, że na wynajmie miałem jakieś 30 m z mikro kuchnią w przedpokoju, na swoim 55 m z trzema pokojami i osobną kuchnią.
Pobierz Krupier - @KakaowyTaboret: znalazłem moją starą umowę na wynajem z 2015. Do 2017 chyb...
źródło: comment_1662462202eWEnrd9p2zG01fgiPamvgZ.jpg
@Krupier: wiadomo na pewno jesteś debil i podpisales #!$%@?ą umowę xD

Ja z kawalerki za jakies chyba 1200 przenioslem się do mieszkania 65 metrów za 1750 w 2020 xD (w obu przypadkach nie liczę czynszu do spółdzielni)

Pamiętaj- nie na swoim a na bankowym nie jestes wlascicielem tylko bank i nie masz żadnych praw :D

Sprawdziłem raport NBP - względem 2Q 2022 ceny musiałyby spaść o 45% by zrównać się z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KakaowyTaboret: no, #!$%@? umowa. Wiadomo, że lepiej płacić więcej za mniej, to przecież oczywista oczywistość. XD

A bank mi co miesiąc przysyła pisma przypominające, że to jego własność. Wczoraj musiałem do nich zadzwonić spytać się czy mogę ściany pomalować na inny kolor. :/
A bank mi co miesiąc przysyła pisma przypominające, że to jego własność. Wczoraj musiałem do nich zadzwonić spytać się czy mogę ściany pomalować na inny kolor. :/


@Krupier: ja musiałem dzwonić czy mogę zburzyć ścianę i czy mogę zamontować szafę na broń :/ i musiałęm ich pytać czy mogę sprzedać lub wynająć i odmówili :(
@KakaowyTaboret:
"w obu przypadkach nie liczę czynszu do spółdzielni"
Nie no, ale czemu nie, na kredycie przecież nie płaci się czynszu do spółdzielni, a wyliczenia będą lepiej wyglądać, na potrzeby wysrywu przyjąłbym założenie, że kredyciarze go nie płacą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Krupier: najbardziej prymitywny wzór z pierwszego linka w google do uzupełniania długopisem, naprawdę nie umiesz sobie sam napisać umowy na jedną lub maks dwie