Wpis z mikrobloga

Ostatni odczyt inflacji to 16.1%. Najniższa rata hipoteczna na pół miliona złotych to 3496 zł na 30 lat.

Przy założeniu, że inflacja na tym poziomie utrzyma się przez cały okres kredytowania realna wartość ostatniej raty wyniesie... 18.06 zł.

Jeśli założymy inflację na średniorocznym poziomie 5%, co jest zdecydowanie bardziej realne wartość ostatniej raty to 750.39 zł.

  • 214
  • Odpowiedz
@francoisinho:

#!$%@? codziennie będziesz wołał?

https://s-trojmiasto.pl/zdj/c/n/9/3259/750x0/3259123-Ceny-najmu-mieszkan-w-sierpniu-2022-byly-nizsze-niz-rata-kredytu-za-zakup.jpg

Zobacz na dole- masz to dla SYTUACJI OBECNIE #!$%@? mać.

W czerwcu 2020 średni koszt na Przymorzu 10773 obecnie 13970 dla rynku wtórnego.

Jeśli 13970 to 100% to 10773 to 77%.

Czyli kredyt z tabelki powinien być o 23% tańszy jeśli ktoś kupił w 2020 po cenach z 2020 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A nie! Bo od czerwca 2020 spłacił kilka%
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: żałosny jesteś, powinien się tobą zająć konkretny psychiatra, żeby zbadać, jak silny może być mechanizm wypierania w móżdżku takiego małego kredyciarza jak ty xD totalnie nic cię nie przekona, nawet jakby profesor ekonomii powiedział ci, że twoje wysrywy nie mają sensu to odpowiedziałbyś mu, że jak przyjmiesz milion nierealnych założeń to będzie inaczej niż wskazuje ekonomia czy nawet logika xD
  • Odpowiedz
żałosny jesteś, powinien się tobą zająć konkretny psychiatra, żeby zbadać, jak silny może być mechanizm wypierania w móżdżku takiego małego kredyciarza jak ty xD totalnie nic cię nie przekona, nawet jakby profesor ekonomii powiedział ci, że twoje wysrywy nie mają sensu to odpowiedziałbyś mu, że jak przyjmiesz milion nierealnych założeń to będzie inaczej niż wskazuje ekonomia czy nawet logika xD


@francoisinho:

Jakich nierealnych założeń? Z czego się składają raty kredytu? Z
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: nie zobaczę, bo miałeś już tonę argumentów, artykuł na ten temat, a ty dalej swoje, milion założeń z dupy i nic do ciebie nie dociera xD

Jak tego potrzebujesz to sobie tłumacz, po prostu raz po raz udowadniasz, że jesteś amebą umysłową xD
  • Odpowiedz
nie zobaczę, bo miałeś już tonę argumentów, artykuł na ten temat, a ty dalej swoje, milion założeń z dupy i nic do ciebie nie dociera xD


@francoisinho:

Skomplikowane pytanie- jeśli ktoś kupił nieruchomość 25% taniej niż założenia w tej tabelce i przez kilkanascie miesiecy spłacał ją na historycznie niskich stopach- to koszt jest:

a) wyższy niż w tabelce
b) niższy niż w tabelce
c) taki sam ( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
#!$%@?, ale ty musisz być #!$%@? xD #!$%@?łeś się w gówniany kredyt bez sensu, bo robił to sąsiad/fryzjer/ciotka Klotka to teraz płacz, ale za żadne skarby świata nie przekonasz nikogo, że to była dobra decyzja xD


@francoisinho:

Skomplikowane pytanie- jeśli ktoś kupił nieruchomość 25% taniej niż założenia w tej tabelce i przez kilkanascie miesiecy spłacał ją na historycznie niskich stopach- to koszt jest:

a) wyższy niż w tabelce
b) niższy niż
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: dalej się kompromituj, jak napisał twój kredyciarski towarzysz, tańczycie jak wam zagram xD "wystarczy przyjąć tylko te 17 prostych założeń: kupił taniej o 25%, wakacje kredytowe, nadpłacał ze swojej robolskiej pensji, był rok przestępny, a zupa taka nie za słona" xD xD xD
  • Odpowiedz
dalej się kompromituj, jak napisał twój kredyciarski towarzysz, tańczycie jak wam zagram xD "wystarczy przyjąć tylko te 17 prostych założeń: kupił taniej o 25%, wakacje kredytowe, nadpłacał ze swojej robolskiej pensji, był rok przestępny, a zupa taka nie za słona" xD xD xD


@francoisinho:

Jakie założenia? Przyjąłem kupno w 2020 średni czas trwania kredytu hipotecznego to kilkanaście lat ¯\_(ツ)_/¯

Czyli bierzemy tylko pod uwagę kupno kiedy Twoim zdaniem? Większość kredyciarzy wzięła
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KakaowyTaboret: a jednak się nie poddajesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Daj spokój, typ i tak od początku tańczy jak mu zagramy, musi to po prostu lubić. :D

Jak widzisz on nawet więcej niż 3 akapitów nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem więc wątpię by twoje komentarze w ogóle czytał, a gdzie jeszcze jakaś refleksja nad nimi.
  • Odpowiedz
@Krupier ech nudzi mi się ostatnio. Mało pracy i bezsenność przy okazji dowiedziałem się że pracuje fizycznie chociaż powinienem się chwalić że pracuje z domu i mogę leżeć w łóżku na HO ¯_(ツ)_/¯

Najlepsze to że jego tabelki potwierdzają to co mówiłem xD bo mówiłem o większości kredyciarzy czyli pewnie tych co wzięli w 2019 i wcześniej a nawet porównując z rokiem 2020 i obniżając koszt kredytu o to ile tańsze były
  • Odpowiedz
@francoisinho chyba już wiem gdzie masz problem.

Bierzesz koszt wynajmu sprzed x lat jako aktualny i porownujesz z kredytem który byłby wzięty w poprzednim miesiącu nie biorąc pod uwagę:

a) spłaty części kapitału
b) wzrostu cen nieruchomości przez jakiś okres czasu ¯_(ツ)_/¯

Większość kredyciarzy kupiła nieruchomości przed 2020 rokiem i wołasz mnie do tabelki z cenami z roku 2022- czy kredyciarz kupujący w 2017 płaci cenę z 2022?
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret:
Nie ustajesz w tworzeniu teorii wyjaśniających samemu sobie, że kredyt, w który się wkopałeś, nie jest aż tak tragiczną decyzją, jaką jest w rzeczywistości xD przyjmij sobie kolejne milion założeń, jeśli tego potrzebujesz i nie dociera do ciebie rzeczywistość xD

@Krupier:
zatańczyłeś dokładnie tak, jak ci zagrałem, wystarczyło zadać ci proste pytanie xD

Pytanie: jest jakiś związek między stopami procentowymi a ratą kredytu czy nie ma żadnego?

"Wydawałoby się,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KakaowyTaboret: a ten dalej tańczy jak mu zagramy, #!$%@? dobry jest. XD

POTĘŻNE argumenty dostałeś znowu. XD

W ogóle jak fajnie łapie wszystkie manipulacje, którym go poddaje. XD
  • Odpowiedz