Wpis z mikrobloga

Ostatni odczyt inflacji to 16.1%. Najniższa rata hipoteczna na pół miliona złotych to 3496 zł na 30 lat.

Przy założeniu, że inflacja na tym poziomie utrzyma się przez cały okres kredytowania realna wartość ostatniej raty wyniesie... 18.06 zł.

Jeśli założymy inflację na średniorocznym poziomie 5%, co jest zdecydowanie bardziej realne wartość ostatniej raty to 750.39 zł.

  • 214
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#!$%@?łeś się, że zmiana raty o 70% to nie jest dwukrotny wzrost (choć dobrze wiesz, że u niektórych jest już ponad dwukrotny, chyba że nie wiesz - wówczas jesteś głąbem pospolitym).


@francoisinho: o zobacz, zaczynamy się rozumieć. U niektórych.

Ty z pewnością siebie napisałeś w takim tonie o wszystkich. Gdybyś tylko od początku napisał "niektórym rata kredytu wzrosła dwukrotnie" to by nie było problemu bo byłaby to
Krupier - > #!$%@?łeś się, że zmiana raty o 70% to nie jest dwukrotny wzrost (choć do...

źródło: comment_1662560037AWbsxr8xnmrOh2s3sl1gQt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
stopy procentowe w górę? Co za niespodzianka ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale #!$%@?ć to, przecież nie mają wpływu na ratę kredytu xD


@francoisinho: to powiedz mi, co ta podwyżka zmieniła w moim kredycie? 225k, 30 lat, WIBOR 6M, ostatnia aktualizacja lipiec 2022. Hm?
  • Odpowiedz
wyliczenia dostajesz jesteś za głupi, by je zrozumieć, możesz skończyć, wstydu sobie oszczędź


@francoisinho:

Tak wyliczenia ceny rynku pierwotnego + wykończenie w porównaniu do kosztu najmu gdzie gigantyczna większość to rynek wtórny.

Moje wyliczenia dostales gdzie przyjalem skrajnie niekorzystne warunku i jakoś #!$%@? nie wyszło xD
  • Odpowiedz
otóż tłumaczę, zmieni w najbliższym okresie rozliczeniowym. Fajnie czytałeś umowę kredytową, tak niezbyt dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: no, ale co zmieni? Konkretnie.
  • Odpowiedz
daję źródło mojej tezy: napisałeś, że kończysz dwa posty temu. Niestety, logika u ciebie słabiutko, widać to w każdym poście


@francoisinho:

Chodziło mi o Twoją tezę, że wynajem w 2020 był tańszy niż kredyt- serio przeczytam.

Naprawdę i bez zlosliwosci zastanawiam się skąd taki odwazny pomysl
  • Odpowiedz
@francoisinho: Dlaczego kłamiesz? Nie wiem gdzie siara jeśli sama moja zona ma zdolnosc na kredyt hipoteczny a ja muszę czekać jeszcze nawet 18 miesiecy xD

Chodziło mi o Twoją tezę, że wynajem w 2020 był tańszy niż kredyt- serio przeczytam.

Naprawdę i bez zlosliwosci zastanawiam się skąd taki odwazny pomysl
  • Odpowiedz
@Krupier: nie zauważyłeś nawet, że nie zadaję ci żadnych pytań merytorycznych, odkąd #!$%@?łeś się na ryj na prostym pytaniu o stopy procentowe xD

@KakaowyTaboret: "to co oczywiste, nie wymaga dowodu", dyskusja z tobą pokazała mi dlaczego - mądry o tym wie, głupi i tak nie zrozumie. Niestety, ty nie zrozumiałeś mimo argumentów

Widzę, że zdolność kredytową uważasz za sukces, naprawdę masz nisko ustawioną poprzeczkę w życiu xD "tam
  • Odpowiedz
nie zauważyłeś nawet, że nie zadaję ci żadnych pytań merytorycznych, odkąd #!$%@?łeś się na ryj na prostym pytaniu o stopy procentowe xD


@francoisinho: no generalnie to ty nic merytorycznego od kilku dni nie piszesz więc w ogóle mnie to nie dziwi.

Odpowiesz co zmieni się w moim kredycie przez dzisiejszą podwyżkę czy znowu cię proste pytanie przerosło?
  • Odpowiedz
@Krupier: brawo, jak na to wpadłeś xD tak skompromitowałeś się na początku, że od kilku tylko z ciebie cisnę xD

@KakaowyTaboret: nie wiem i totalnie mam to gdzieś, ale jak potrzebujesz sobie coś w głowie ułożyć w tej sprawie tak jak robisz to z wcześniejszym kredytem to dawaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
brawo, jak na to wpadłeś xD tak skompromitowałeś się na początku, że od kilku tylko z ciebie cisnę xD


@francoisinho: nie zrobiłem tego. W przeciwieństwie do ciebie.

Odpowiesz w końcu co zmieni ta podwyżka stóp w moim kredycie? Ja #!$%@?ę typie, proste pytanie, naprawdę, zlituj się już.
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: miałeś prawo i co? nie zdałeś? Czy odpisywałeś na egzaminie albo byłeś na zaocznych?

@Krupier: przecież sam odpowiedziałeś sobie, że nie ma związku, to nie wpłynie wcale xD

Pytanie: jest jakiś związek między stopami procentowymi a ratą kredytu czy
  • Odpowiedz